2016-04-30 16:31:05
Dodał: editor

Promowanie zdrowego trybu życia i komunikacji rowerowej wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, których zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej, to główny cel kampanii "Rowerowy Maj".

Zasady kampanii są bardzo proste, a zabawa trwa przez cały miesiąc - od 4 do 31 maja. Każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły na rowerze, deskorolce, hulajnodze lub na rolkach otrzymuje dwie naklejki. Jedną z nich przykleja do swojego rowerowego dzienniczka, a drugą na klasowy plakat Rowerowego Maja. Gwarantuje to dobrą zabawę i zdrową rywalizację, a na zakończenie kampanii atrakcyjne nagrody. Zasady kampanii oparte są na pozytywnej rywalizacji szkolnej oraz międzyszkolnej pomiędzy uczniami.

W trakcie kampanii wyłoniona zostanie:

• najbardziej „rowerowa” szkoła
  • najbardziej „rowerowa” klasa w danej szkole
  • najbardziej „rowerowy” uczeń.

Najbardziej rowerowa szkoła w Lublinie otrzyma zadaszony parking rowerowy ufundowany przez LPEC SA. Trzy kolejne szkoły otrzymają klasyczne parkingi rowerowe ufundowane przez Wikana S.A..

Najlepsze klasy, w każdej ze szkół – otrzymają grupowe wejściówki do centrów nauki lub rozrywki, ufundowane przez partnerów kampanii, a najbardziej aktywni uczniowie nagrody niespodzianki – akcesoria rowerowe. Każdy uczeń, który choć raz przyjedzie w trakcie Kampanii rowerem do szkoły - otrzyma drobny upominek.

Wszyscy zainteresowani uczniowie biorący udział w Kampanii Rowerowy Maj mogą również przystąpić do Konkursu wiedzy "Wszystko o Münster". Zsumowane wyniki z Konkursu oraz Kampanii Rowerowy Maj pozwolą wyłonić sześciu laureatów nagrody specjalnej ufundowanej przez Prezydenta Miasta Lublin - wycieczki do Münster.

Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 4 czerwca 2016 roku.

Więcej informacji na stronie:

Konkurs wiedzy "Wszystko o Münster":  POBIERZ PREZENTACJĘ

Katarzyna Zalewska