Logowanie

Nie pamiętasz hasła? Załóż nowe konto

Sonda

brak ankiet

Skontaktuj się z nami

81 525 25 26

Sport szkolny
Szkola Dobrych Praktyk
Rok odkrywania talentów
Librus
Akademia Przyszłości
tik-tak
okbdi
Moje miasto bez elektrośmieci
Mam kota na punkcie mleka
Rowerowa szkoła
Mistrzowie kodowania
Gaudium

Szkoła Promująca Zdrowie

Szkoła Promująca Zdrowie

Rok szkolny  2018/2019

 

Narty w Chrzanowie

06 lutego 2019r. odbył się kolejny wyjazd na narty na stok w Chrzanowie, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Celem wyjazdu było doskonalenie umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie oraz propagowanie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. 

Opiekunowie grupy nauczyciele wychowania fizycznego Iwona Wołowska i Wojciech Grabowski.

GALERIA

 

Klasa 1a z wizytą w Prywatnym Dwujęzycznym  Przedszkolu "Motylek"
Uczniowie z klasy 1a dużo już potrafią. W związku ze zbliżającymi się feriami, 25 stycznia 2019 roku, swoją wiedzą o bezpiecznym poruszaniu się po drogach podzielili  się z dziećmi z Prywatnego Dwujęzycznego Przedszkola „Motylek” w Lublinie. Maluchy z ogromnym zaciekawieniem oglądały przygotowane przedstawienie, odpowiadały na pytania - zagadki. 
Na zakończenie spotkania wymieniliśmy się odblaskami, aby już każdy był widoczny na drodze. 

wychowawczyni  klasy 1a

Izabela Ciorgoń

GALERIA  

 

 
MAMY TO!!!!
Uroczyste wręczenie Krajowych Certyfikatów „Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie” odbyło się 28 listopada br. w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska przyznała to prestiżowe wyróżnienie 35 przedszkolom i 29 szkołom. W tym roku do grona uhonorowanych placówek oświatowych, jako pierwsza spośród lubelskich szkół, dołączyła Szkoła Podstawowa nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Lublinie.
Działania w celu utworzenia szkoły promującej zdrowie SP nr 3 rozpoczęła w roku szkolnym 2011/2012, po konsultacji z przedstawicielami społeczności szkolnej, w tym z rodzicami. W związku z realizacją Programu w placówce regularnie przeprowadzano diagnozę potrzeb zdrowotnych oraz samopoczucia społeczności szkolnej, tj. uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Na podstawie otrzymanych wyników formułowano priorytetowe problemy oraz planowano działania.
W maju br. w związku z podjętymi staraniami o nadanie Krajowego Certyfikatu, przeprowadzono autoewaluację podjętych działań w zakresie czterech standardów Szkoły Promującej Zdrowie, dokonano oceny ich efektów oraz działań podejmowanych dla umacniania zdrowia. W czerwcu br. za pośrednictwem Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie, do Ośrodka Rozwoju Edukacji koordynującego realizację Programu, przekazano przygotowaną dokumentację związaną z realizacją programu Szkoła Promująca Zdrowie, w celu dokonania oceny podejmowanych działań przez Centralną Kapitułę Krajowego Certyfikatu Przedszkole i Szkoła Promująca Zdrowie. We wrześniu 2018 r. Szkoła Podstawowa nr 3 im Juliusza Słowackiego uzyska Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.
 
Szkolny koordynator SzPZ
Małgorzata Szymańczuk
 
 
 
Poniżej link do strony UM z informacją dot. wręczenia Krajowego Certyfikatu
 

 

I miejsce dla naszej drużyny w Międzyszkolnym Konkursie „PRZYJAZNA ZEBRA - BEZPIECZEŃSTWO DZIECI w RUCHU DROGOWYM”
 
17 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublinie odbył się  Międzyszkolny Konkurs „Przyjazna Zebra - Bezpieczeństwo Dzieci w Ruchu Drogowym” dla klas IV – VII szkół podstawowych. Konkurs składał się z trzech etapów: test wiedzy, praca plastyczna i prezentacja multimedialna. Każdy etap oceniała niezależna komisja. W jury konkursowym zasiadali przedstawiciele instytucji dbających o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, do których należą: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie i Komenda Miejska Policji w Lublinie, Wojewódzkim Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie oraz nauczyciele z wybranych szkół.
W konkursie uczestniczyło 6 zespołów ze szkół podstawowych miasta Lublin. Każda ze szkół mogła zgłosić do konkursu tylko jeden zespół. W skład każdego zespołu wchodziło po jednym uczniu z klas IV, V, VI, VII i VIII. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Marek Ciechański z kl. 8b, Emilia Bukowska z kl. 7b, Maria Malik z kl. 6c, Oliwia Kopyść z kl. 5b i Małgorzata Gruchała z kl. 4d. Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą teoretyczną, wykonali pouczające plakaty i przygotowali profesjonalne prezentacje multimedialne. 
Miło nam poinformować, że drużyna z naszej szkoły zajęła I miejsce, a uczniowie otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody, które ufundował Urząd Miasta Lublin i Wojewódzkim Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie.
Jesteśmy z Was bardzo dumni! Gratulujemy!

Jolanta Jurkowska
Joanna Małocha
GALERIA

 

 

 

Rok szkolny  2017/2018

 

 

PODSUMOWANIE TRZYLETNICH DZIAŁAŃ OKRESU PRZYGOTOWAWCZEGO DO OTRZYMANIA KRAJOWEGO CERTYFIKATU SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE 

Realizacja standardu I, II, III i IV

Dnia 16 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie trzyletnich działań związanych z promowaniem zdrowego stylu życia. Uczniowie rodzice i nauczyciele naszej szkoły przystąpili do realizacji projektu Szkoła Promująca Zdrowie w 2011 roku. Jego koordynatorem  została pani  Małgorzata Szymańczuk. Ostatnie trzy lata były okresem przygotowawczym do uzyskania Krajowego Certyfikatu SzPZ. Społeczność szkolna podjęła szereg różnorodnych działań. Było to: niwelowanie hałasu oraz dbanie o bezpieczeństwo w domu, szkole, na ulicy oraz w Internecie. Tworzenie Szkoły Promującej Zdrowie jest długotrwałym procesem wymagającym twórczej i aktywnej pracy oraz kreatywności i pełnego zaangażowania  wielu osób. Efektywna współpraca uczniów, rodziców, dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych pozwoliła na pełną realizację założeń programu. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: p. Aleksandra Sępoch Wojewódzki Koordynator Lubelskiej Sieci Szkół Promującej Zdrowie, p. Marek Woźniak Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 29, p. Justyna Łubek wicedyrektor XXX Liceum Ogólnokształcącego oraz rodzice i pracownicy szkoły. Wszyscy obecni obejrzeli prezentację multimedialną podsumowującą nasze działania. Zwieńczeniem naszej pracy będzie nadanie naszej  szkole Krajowego Certyfikatu „Szkoły Promującej Zdrowie”. Mimo ukończenia okresu przygotowawczego i podsumowania projektu nie zamierzamy poprzestać na tych działaniach, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że zdrowie jest wartością nadrzędną i należy o nie dbać już od najmłodszych lat.

 

Szkolny Koordynator Programu:

Małgorzata Szymańczuk

 

 

WYNIKI AUTOEWALUACJI PROGRAMU

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

POBIERZ

 

 

 

 

Hałasowi mówimy NIE

Realizacja standardu  I, II i III

dlatego w naszej szkole powstały kąciki ciszy. W tworzenie kącików zaangażowali się zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Są to pierwsze tego typu zmiany w naszej szkole. Dzięki stworzeniu kącików ciszy powstało miejsce do cichej pracy i zabaw, z którego chętnie korzystają uczniowie, przestrzegając zasady cichego zachowania się. 

GALERIA

 

 

 

 

 

Podsumowanie kampanii ROWEROWA WIOSNA

Realizacja standardu III

W niedzielę 17 czerwca 2018 roku o godz.13:00, podczas Ekopikniku nad Zalewem Zemborzyckim, zostały ogłoszone wyniki tegorocznej Kampanii ROWEROWA WIOSNA.

Uczniowie naszej szkoły w maju przyjechali do szkoły rowerami, hulajnogami, deskorolkami oraz rolkami łącznie 1727 razy. W kampanii wzięło udział 159 uczniów kl. IV-VII.

W naszej szkole zwycięską klasą okazała się klasa 4B, której to uczniowie przyjechali do szkoły łącznie 246 razy. II miejsce zajęła klasa 6b – 230 przyjazdów,III m-ce klasa 5b – 205 przyjazdów.

Podczas podsumowania akcji dla koordynatorów zorganizowanym w Urzędzie Miasta, pani Jolanta Jurkowska z rąk organizatorów odebrała nagrodę dla najlepszej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 3. Nagrodą jest voucher do MOSiR – 180 minut dla całej klasy w Aqua Lublin. 

Przewidziane zostały również nagrody indywidualne dla uczniów, którzy przyjechali do szkoły przynajmniej 15 razy. Takich uczniów w naszej szkole jest aż 60. Nagrodami dla nich są plecaki odblaskowe.

Wszystkim uczniom biorącym udział w tegorocznej kampanii dziękujemy za zaangażowanie i mamy nadzieję, że kolejne jej edycje będą cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem.

 

GRATULUJEMY !!!

 Koordynatorzy kampanii:

Jolanta Jurkowska, Małgorzata Śliczniak

GALERIA

  

Klasa IIId na scenie XIII edycji Ekopikniku Rodzinnego

Realizacja standardu I, II, III i IV

W niedzielę 17 czerwca o godz. 12 nad Zalewem Zemborzyckim odbyła się już XIII edycja Ekopikniku Rodzinnego. Dla uczestników przygotowano szereg atrakcji, m.in.: ciekawe stoiska i prezentacje, konkursy z nagrodami, Podsumowanie akcji „Rowerowa Wiosna”, Kino Rowerowe oraz występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych. W tegorocznych występach artystycznych na scenie brali udział nasi uczniowie z SP nr 3 z klasy 3d. Zaprezentowali się w wątkach ekologicznych w  skocznym układzie wokalno-tanecznym do piosenki „Ziemia to wyspa zielona”. Laureatka konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych Maja Mazurek z klasy 3d wykonała utwór „Nie dla smogu”. Do występu przygotowała uczniów wychowawczyni pani  Karolina Jach. Przed wyjazdem uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Podczas tegorocznej edycji  można było zapoznać się z nowymi zasadami selektywnej zbiórki odpadów, wymienić opony samochodów osobowych za sadzonki roślin, wziąć udział w warsztatach recyklingowych oraz różnych innych atrakcjach - zachęcają organizatorzy wydarzenia. 

Ekopiknik daje możliwość poznania działań podejmowanych przez Urząd Miasta oraz inne instytucje na rzecz poprawy jakości środowiska naszego miasta i regionu.

Karolina Jach

GALERIA

 

Egzamin praktyczny na Kartę Rowerową

Realizacja standardu I i III

W dniu 5 czerwca 2018 roku uczniowie z klas IV-VII  naszej szkoły zdawali praktyczny egzamin na kartę rowerową. Przystąpiło do niego 40 kandydatów na rowerzystów. Egzamin odbył się na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego znajdującego się przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie. Przed wyjazdem uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Wszyscy prezentowali wysoki poziom przygotowania teoretycznego i praktycznego. Zdający musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych oraz bezbłędnie przejechać tor przeszkód.

Egzamin wymagał dużej koncentracji uwagi i sprawności fizycznej oraz  zachowania równowagi. Aby zaliczyć jazdę, niektórzy mierzyli się z torem dwukrotnie. Na 40 uczniów zdających egzamin praktyczny Kartę Rowerową (swoje pierwsze prawo jazdy) zdobyło 38 osób. 

Gratulujemy.

Jolanta Jurkowska

Małgorzata Śliczniak

GALERIA

  

Dzień dziecka w klasach IV-VII

Realizacja standardu I, II, III i IV

29.05.2018 r. roku klasy starsze uczestniczyły w Dniu Dziecka nad Zalewem Zemborzyckim. Niektórzy pojechali tam autobusami lub samochodami. Najbardziej wytrwali wybrali jazdę na rowerach. Przed wyjazdem uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Na miejscu, jak zwykle, czekała na wszystkich moc atrakcji: IV edycja Szkolnego Master Chefa, występy artystyczne na scenie,  podsumowanie konkursu „Przyłapani na czytaniu”, gry w piłkę. Najważniejsza była dobra zabawa i humor, który dopisywał wszystkim. 

Okazało się, że w szkole mamy utalentowanych kucharzy, aktorów, piosenkarzy i sportowców. Każde dziecko mogło zaprezentować swój talent. Jesteśmy dumni, że macie ich tak wiele. Drogie Dzieci, w imieniu dorosłych życzymy, aby Wasze dzieciństwo było jak najlepsze i trwało jak najdłużej!

        
Agnieszka Piebiak – Kieślewska
Małgorzata Psujek
Jolanta Wabik - Wielgus

 

zdjęcia wykonali:

Mielniczuk Adam z kl. VIIc

Grzegorczyk Aleksandra z kl. VIc

Porozumienie Rowerowe

nuczyciele

GALERIA

 

Dzień Dziecka w klasach młodszych

Realizacja standardu I, II, III i IV

29 maja 2018 r. w naszej szkole radośnie obchodziliśmy Dzień Dziecka.Podczas pikniku uczniowie brali udział w zawodach sportowych, warsztatach kuglarskich oraz zabawach z chustą animacyjną. Mieli okazję podziwiać talenty swoich kolegów i koleżanek podczas finału laureatów szkolnego konkursu Mam Talent. Składamy serdeczne podziękowania grupie rekonstrukcyjnej, która przybliżyła historię Polski naszym uczniom, prezentując broń oraz opowiadając o trudnych czasach II Wojny Światowej. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w organizację festynu panu Sylwestrowi, rodzicowi ucznia z klasy 3c, który przygotował słodki poczęstunek w postaci waty cukrowej dla wszystkich naszych pociech.

 

Organizatorzy :

Agnieszka Gołkiewicz – Kawa

Małgorzata Szymańczuk

  

IX edycja Akcji Edukacyjnej „Cztery minuty = życie”- sukces naszych uczniów

Realizacja standardu III

W dniu 25 maja 2018 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Lublinie odbyło się podsumowanie IX edycji Akcji Edukacyjnej „Cztery minuty = życie”, której celem było upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy praz promocja postaw prospołecznych i prozdrowotnych. Szczegółowym hasłem IX edycji to „Nieobojętni”. 

Naszą szkołę w tym przedsięwzięciu reprezentowali: Marek Ciechański kl. 7b, Adam Mielniczuk kl. 7c oraz Maksymilian Wieczorski kl. 7c, którzy w dniu zawodów finałowych rozwiązywali indywidualnie test o zagadnieniach będących tematem przewodnim tegorocznej edycji. Przed wyjazdem uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Z wielką przyjemnością informuję o sukcesie naszych uczniów.

Adam Mielniczuk z kl. 7c zajął II miejsce, 

Marek Ciechański z  kl. 7b – III miejsce. 

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

Barbara Wojtaś

GALERIA

zdjęcia: Adam Mielniczuk, Barbara Wojtaś

  

Międzyszkolny Konkurs "Zdrowo i bezpiecznie"

Realizacja standardu I, III i IV

Dnia 23 maja 2018 r. w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja międzyszkolnego konkursu dotyczącego bezpieczeństwa „Zdrowo i bezpiecznie”. Celem konkursu było:

- uświadomienie potrzeby nauki pierwszej pomocy już od najmłodszych lat,

- propagowanie zasad zdrowego stylu życia,

- kształtowanie prawidłowych nawyków zdrowego żywienia,

- popularyzacja wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym,

- doskonalenie praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy,

- kształtowanie prawidłowych reakcji i relacji wobec osób poszkodowanych w wypadkach.

W zmaganiach wzięły udział cztery trzyosobowe drużyny ze Szkół Podstawowych miasta Lublin. Konkurs odbył się w trzech etapach.

Wszystkie drużyny wykazały się doskonałą znajomością przepisów ruchu drogowego, zasad zdrowego żywienia oraz świetnymi umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jury postanowiło przyznać cztery pierwsze równorzędne nagrody.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

 

Organizatorzy :

Agnieszka Gołkiewicz – Kawa

Małgorzata Szymańczuk

 GALERIA

 

 

Bieg na orientację

Realizacja standardu I, III i IV

22.05.2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w biegu na orientację połączonym z plenerem fotograficznym w okolicach Wojciechowa. Przed wyjazdem uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Podczas wycieczki wykonywali zdjęcia świata przyrody w skali makro. Następnie był obiad, a po nim zajęcia z instruktorem: ćwiczenia z czytania mapy, topografii i orientacji w terenie. Uczniowie uczyli się, jakie zasady obowiązują podczas biegu, a potem mieli samodzielnie przejść specjalnie wyznaczoną trasą w Starym Gaju. Okazało się, że lepszą orientację w terenie mają drużyny dziewcząt. Po tak wyczerpujących zadaniach wszyscy uczestnicy wycieczki chętnie udali się na ognisko z kiełbaskami. Zmęczeni, ale i zadowoleni wróciliśmy do Lublina późnym popołudniem.

Agnieszka Piebiak – Kieślewska

Małgorzata Psujek

Jolanta Wabik - Wielgus

 

 GALERIA

  

 Konkurs wiedzy prewencyjnej "JESTEM BEZPIECZNY"

Realizacja standardu I i III

11 drużyn ze szkół podstawowych powiatu lubelskiego przystąpiło 19.05.2018 r. do XVIII finału konkursu „Jestem Bezpieczny”. Zawodnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą podczas rozwiązywania testu, ale także zaprezentować przygotowany plakat o bezpieczeństwie.

W konkursie „Jestem Bezpieczny”, który odbył się wczoraj na terenie Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, wzięli udział  uczniowie klas IV – VI  z 11 szkół podstawowych z miasta Lublina i powiatu lubelskiego. 

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Bartosz Patroń – klasa 4d, Igor Smalcuga - klasa 5c, Adam Łagowski - klasa 6b.  Przed wyjściem ze szkoły uczniowie ułożyli regulamin bezpiecznego zachowywać się w ruchu drogowym.

Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swym codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw, a także zapoznanie dzieci i młodzieży z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Uczniowie mieli za zadanie wykazać się nie tylko wiedzą prewencyjną. Ocenie podlegały również przygotowane plakaty dotyczące tematyki bezpieczeństwa. Poziom jaki prezentowali uczniowie, był bardzo wysoki.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, ponieważ wykazali się najwyższą wiedzą z pośród wszystkich uczestników konkursu.

Nagrody dla uczestników konkursu ufundował jak co roku Wydział Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin oraz KRUS w Lublinie. Ponadto firmy: Lubella, EUROPIEK jak również Pszczółka przekazały dla dzieci swoje produkty, które umiliły czas trwania konkursu.

Ponadto dzięki współpracy z PGE uczestnicy konkursu obejrzeli  przedstawienie pt. „Jak Psik i Bzik zostali oświeceni” realizowany przez Fundację PGE. Bohaterowie przedstawienia to dwaj niesforni chłopcy Psik i Bzik, którzy przez swoją nieuwagę mogli wpaść w poważne kłopoty. Na szczęście nad ich bezpieczeństwem czuwa wróżka, która wyjaśnia chłopcom, że ich postępowanie jest niewłaściwe. W ten sposób młodzi widzowie mają okazję dowiedzieć się jak powstaje prąd, kiedy może być niebezpieczny, jak należy zachować się w takich sytuacjach, a także jak oszczędzać energię elektryczną.

Jolanta Jurkowska

 Małgorzata Śliczniak

GALERIA

 

Turniej Ćwierćfinałowy w kategorii U 14 w koszykówce chłopców

Realizacja standardu III

W dniach 4-6 MAJA 2018 w Pabianicach został rozegrany turniej ćwierćfinałowy w kategorii U 14 w koszykówce chłopców.  Trzon zespołu, który awansował do fazy półfinałowej mistrzostw Polski (najlepsze 16-stka w kraju) tworzyli chłopcy z klasy profilowanej naszej szkoły. Przed wyjazdem uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.
 

Ireneusz Marcin Ciećko

GALERIA

 

 

Ratujemy i uczymy ratować!

Realizacja standardu I, III i IV

W dniu 19 kwietnia 2018 roku odbyły się w naszej szkole zajęcia z zakresu ratownictwa. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szerokiem,  pani Natalia Jastrzębska oraz panowie Zbigniew Matys i Adam Mazur realizując we współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy program edukacyjny RATUJEMY I UCZMY RATOWAĆ! Uczyli nas, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

W warsztatach uczestniczyły z wielkim zaangażowaniem klasy 0a, 0b, 1c i 2a. 

 

Ewa Piskor

Violetta Olejewska

GALERIA

 

 

Kampania „Rowerowa Wiosna” 2018

Realizacja standardu III

W dniach 7-30 maja 2018 r. w naszej Szkole odbędzie się kampania edukacyjna „Rowerowa Wiosna”, która promuje zdrowy tryb życia wśród uczniów szkół podstawowych, których zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej, zwłaszcza na rowerze.

Zasady kampanii są proste, a zabawa trwa pełen miesiąc. Każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły w maju na rowerze, deskorolce, hulajnodze lub na rolkach otrzymuje każdego dnia dwie naklejki. Jedną z nich przykleja do swojego rowerowego dzienniczka, a drugą na klasowy plakat Rowerowej Wiosny. Gwarantuje to dobrą zabawę i zdrową rywalizację, a na zakończenie kampanii nagrody rzeczowe dla aktywnych uczniów i uczennic oraz dla klas.

Po zakończeniu kampanii dwie najbardziej rowerowe szkoły (w kategorii szkoła mała i szkoła duża) wygrają zadaszone parkingi rowerowe, ufundowane przez sponsora - LPEC SA. Dla najlepszych klas przewidziano grupowe wyjścia do obiektów sportowych i instytucji kulturalnych. Najlepsi uczniowie oraz uczennice otrzymają nagrody indywidualne – plecaki sportowe. 

Koordynatorzy kampanii w szkole:

Jolanta Jurkowska

Małgorzata Śliczniak

 

 

W dniu 17 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublinie odbyła się IX edycja powiatowego konkursu dla uczniów szkół podstawowych  „Mały ratownik w akcji”. 

Realizacja standardu I i III

W zmaganiach uczestniczyło 11 trzyosobowych drużyn, które rywalizowały w dwóch kategoriach: uczniowie klas I – III oraz uczniowie klas IV – VII.

    Wszyscy zawodnicy najpierw rozwiązywali test, który był sprawdzianem ich teoretycznej wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy. Następnie każda z drużyn przystępowała do czterech zdań praktycznych, które obejmowały:  

•    udzielenie pomocy urazie głowy; 

•    opatrzenie złamanej ręki; 

•    ułożenie nieprzytomnego w pozycji bezpiecznej;

•     resuscytację krążeniowo – oddechową osoby dorosłej.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało profesjonalne jury, w skład którego weszli:

•    prof. dr hab. n. med. Agnieszka Pedrycz - Wieczorska

•    dr n. med. Patrycja Misztal – Okońska 

•    dr. n. med. Andrzej Miturski

•    p. Kacper Podsiadło – ratownik medyczny

•    p. Andrzej Abramowicz – instruktor pierwszej pomocy PCK

•    p. Paulina Stróżak – Kicka - instruktor pierwszej pomocy PCK

•    p. Agata Padewska - pielęgniarka

•    podinsp. Leszek Kołudzki - przedstawiciel Policji

•    st. szt.  Krzysztof Grelowski  – przedstawiciel Policji

•    st. strażak Adrian Ząbek – wojewódzki koordynator ratownictwa medycznego Państwowej Straży Pożarnej

•    p. Natalia Moldoch – studentka II roku ratownictwa medycznego

•    p. Agnieszka Oleszek – studentka II roku ratownictwa medycznego

Po zakończeniu konkursu Państwo: Andrzej Abramowicz, Paulina Stróżąk – Kicka i Kacper Podsiadło zaprezentowali, w jaki sposób należało prawidłowo wykonać wszystkie zadania konkursowe.

 Celem konkursu było przede wszystkim:

•    uświadomienie potrzeby nauki pierwszej pomocy już od najmłodszych lat; 

•    popularyzacja wiedzy dotyczącej podejmowanych czynności ratowniczych;

•    doskonalenie praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy;

•     kształtowanie prawidłowych reakcji i relacji wobec osób poszkodowanych;

•    przezwyciężanie lęku przed udzielaniem pierwszej pomocy.

Honorowym patronatem konkurs objęli:

•    pan Lech Sprawka – Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej

•    pan Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin

•    pani Celina Stasiak - Prezes Oddziału Lubelskiego ZNP, radna Sejmiku Wojewódzkiego

•    pan Krzysztof Babisz -  dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie 

•    st. bryg. Grzegorz Alinowski – Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej

•    insp. Dariusz Dudzik – Komendant Miejski Policji w Lublinie

•    pan Maciej Budka – Dyrektor Oddziału Okręgowego PCK w Lublinie

Organizatorzy konkursu:

•    Barbara Wojtaś – pomysłodawca konkursu, nauczyciel języka polskiego, doradca metodyczny

•    Bożena Matyjasek – emerytowany nauczyciel przyrody

•    Violetta Olejewska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze poradzili sobie z postawionymi przed nimi zadaniami. Wykazali się ogromną wiedzą teoretyczną i umiejętnościami praktycznymi. Drużyny biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki, a laureaci pierwszych trzech miejsc z każdej kategorii - atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez:

•    pana Lecha Sprawkę – Posła na Sejm RP 

•    Wojewódzki Ośrodek  Ruchu Drogowego w Lublinie

•    Komendę Miejską Policji w Lublinie

•    Hiperbaryczny Ośrodek Badawczo - Rozwojowy

•    Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Lublinie

•    Lubelski Oddział PCK

•    Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublinie

 Ostateczne wyniki konkursu: 

Kategoria: I – III

•    I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4

•    II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3

•    III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 39

Kategoria: IV - VI

•    I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3

•    II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 39

•    III miejsce – Szkoła Podstawowa w Jabłonnie

 

Barbara Wojtaś

GALERIA

 

 

"Przedsiębiorcze dzieciaki" 27.03.2018 r. 

 Realizacja standardu I, II, III i IV

Dzisiaj odbyły się kolejne warsztaty związane z realizacją projektu edukacyjnego „Przedsiębiorcze Dzieciaki”. Czy wy wiecie, co to znaczy: „przedsiębiorczość”, „kreatywność”, „odwaga”, „inicjatywa”? My już wiemy! Podczas zajęć pracowaliśmy w grupach. Wypowiadaliśmy się, rysowaliśmy, tworzyliśmy „coś” z „niczego” (prace ze zbieranych przez ubiegły tydzień niepotrzebnych już nikomu rzeczy), prezentowaliśmy swoje prace. Byliśmy bardzo przedsiębiorczy i kreatywni :) Nie możemy doczekać się kolejnych zajęć… Ale to już wkrótce… 

GALERIA

 

 

Zajęcia przeprowadzone w ramach programu "Jestem Bezpieczny"

Realizacja standardu I i III

Dnia 22 marca uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez policjantów w ramach programu informacyjno-edukacyjnego  „Jestem Bezpieczny”. Głównym celem programu jest  upowszechnienie wiedzy o różnorodnych  zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w życiu codziennym oraz nabycie przez nich umiejętności ich unikania, radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Panowie: st. sierż. Radosław Koza oraz asp. szt. Krzysztof Grelowski poruszyli szereg tematów związanych z bezpieczeństwem uczniów, zarówno w samej szkole, na drodze jak i na podwórku czy w cyberprzestrzeni.

Kolejnym etapem programu jest składający się z kilku części konkurs wiedzy prewencyjnej, w którym bierze udział drużyna naszej szkoły w następującym składzie: Bartosz Patroń kl.4d, Igor Smalcuga kl. 5c oraz Adam Łagowski kl. 6b. Konkurs odbędzie się 19.05.2018 r. w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

 

Życzymy powodzenia!

nauczyciele techniki

pedagog szkolny

GALERIA

 

STOP DOPALACZOM

Realizacja standardu I i III

21 marca 2018 r. dla uczniów klas siódmych funkcjonariusze Straży Miejskiej miasta Lublin realizowali program wychowawczo - profilaktyczny, którego celem była przestroga przed sięganiem po dopalacze i pokazanie zagrożeń wynikających z ich używania, a w konsekwencji zwiększenia ostrożności naszej młodzieży.  Warsztaty poprowadziła strażnik Marta Mścisz i starszy specjalista Magdalena Sielewicz. Zajęcia, które realizowali strażnicy z zespołu ds. profilaktyki.

Po zajęciach zapamiętamy:

WSZYSTKIE DOPALACZE STANOWIĄ ZAGROŻENIE DLA ŻYCIA, A LISTA NIEPOŻĄDANYCH OBJAWÓW, JAKIE MOGĄ WYWOŁAĆ, JEST BARDZO DŁUGA. DOPALACZE TO NARKOTYKI WYJĄTKOWO NIEBEZPIECZNE DLA ZDROWIA!


Kazimiera Sitarz

GALERIA

 

 

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

Realizacja standardu I i III

Nasza szkoła dołączyła do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2018 organizowanego przez Polskie Centrum Programu Safer Internet. 

Klasy starsze uczestniczyły w:

lekcjach: „Bądź bezpieczny w sieci” prowadzonych przez pracownika Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN panią Joannę Tarasiewicz

zajęciach profilaktycznych z zakresu edukacji medialnej „Media-przyjaciel czy wróg” prowadzonych przez studentów Wydziału psychologii UMCS

zajęciach profilaktyczno-wychowawczych „Cyberprzemoc” prowadzonych przez pracowników Staży Miejskiej w Lublinie

szkolnym projekcie „Bezpieczeństwo w sieci”. Uczniowie wykonywali prezentacje, plakaty, komiksy.

Podjęte działania przyczyniły się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa młodych użytkowników Internetu. 

 

Nauczyciele biblioteki szkolnej

pedagog szkolny

nauczyciele informatyki

GALERIA

 

 

„Przedsiębiorcze Dzieciaki”

Realizacja standardu I, II, III i IV

Kilka dni temu ruszył projekt „Przedsiębiorcze Dzieciaki”, organizowany przez Urząd Miasta Lublin i Wydział Pedagogiki i Psychologii UMCS

 Projekt ma charakter pilotażowy i jest skierowany do dzieci w wieku 6 – 10 lat, ich rodziców oraz nauczycieli. Głównym celem jest kształtowanie u dzieci w wieku 6-10 lat kluczowych kompetencji w zakresie wybranych cech definiujących pojęcie „przedsiębiorczości”, jako postawy umożliwiającej spełnianie własnych marzeń. 

 Są to tak zwane kompetencje miękkie, do których należą m.in.: aktywność, zdolność do wcielania pomysłów w czyn, kreatywność, innowacyjność i gotowość do podejmowania ryzyka, zdolność do planowania przedsięwzięć i prowadzenia ich dla osiągnięcia zamierzonych celów z zachowaniem zasad etyki i odpowiedzialności, niekonwencjonalne podejście do rozwiązywania problemów, pasja, wytrwałość, pomaganie innym, myślenie „do przodu” itp.(fragment artykułu: M. Kondracka-Szala, Przedsiębiorczość i edukacja ku przedsiębiorczości z perspektywy nauczycielek przedszkola oraz studentek pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego, E-mentor nr 5 (62) / 2015)

 Projekt będzie realizowany do czerwca 2018 r. 

 Obejmie 4 działania:

- program autorski „Przedsiębiorcze dzieciaki” obejmujący zajęcia dla dzieci i warsztaty dla nauczycieli i studentów (ponad 200 dzieci);

-warsztaty dla przedszkolaków, organizowane przez Fundację Banku Millenium w ramach projektu ,,Finansowy Elementarz’’;

- warsztaty dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej, organizowane przez Narodowy Bank Polski;

- zajęcia dla studentów Pedagogiki, organizowane przez Urząd Miasta, prezentujące gospodarczy wizerunek Lublina.

 Koordynatorem działań ze strony UMCS jest dr Małgorzata Chojak (e-mail: chojak.m@poczta.umcs.lublin.pl)

 Więcej informacji na stronie Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS w zakładce „Projekty” oraz na stronie UM: przedsiebiorczedzieciaki.lublin.eu 

 

 

Nauka pływania dla uczniów klas I w ramach projektu "UMIEM PŁYWAĆ"

Realizacja standardu I, III i IV

Szanowni rodzice informujemy, że od 05 marca br. realizowane będą zajęcia nauki pływania dla uczniów klas i w ramach projektu „UMIEM PŁYWAĆ”. Zajęcia będą odbywać się na pływalni Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie

SZKOŁA

TERMINY

LICZBA/LIMIT OSÓB W GRUPIE

SP3

A CZW. 16.30-17.15

12

SP3

B CZW. 16.30-17.15

12

SP3

G SOB. 9.00-9.45

12

SP3

H SOB 9.00-9.45

11

 

 

 

Wyjazd na narty do Chrzanowa

Realizacja standardu I, II, III i IV

22 lutego 2018 r. odbył się kolejny wyjazd na narty na stok w Chrzanowie, w którym uczestniczyli uczniowie: Stanisław Chołody, Marcel Czarnota i Jakub Tomasik z klasy 7a, Malwina Miler, Michalina Miler, Katarzyna Saj i Michał Pasieczny z klasy 7b, Miłosz Ejzak, Emil Korowaj, Mikołaj Miller, Bartosz Śpiewak, Piotr Wójcik i Michał Zdun z klasy 6c.  Przed wyjściem na stok górski uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego zachowania się na stoku oraz przypomnieli sobie zasady udzielania pierwej pomocy przedmedycznej.

Celem wyjazdu było doskonalenie umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie oraz propagowanie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. 

GALERIA

24.01.2018 r. - W ramach lekcji wychowania fizycznego uczniowie: Stanisław Chołody, Jakub Tomasik (kl. 7a), Malwina Miler, Michalina Miler, Nikola Pytka, Klaudia Wideńska, Paulina Jaworska, Marek Ciechański, Michał Pasieczny (kl. 7b), Emil Korowaj i Bartosz Śpiewak (kl. 6c) pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Wojciecha Grabowskiego doskonalili jazdę na nartach i snowboardzie w czasie jednodniowego wyjazdu na stok narciarski w Chrzanowie. Przed wyjściem na stok górski uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego zachowania się na stoku oraz przypomnieli sobie zasady udzielania pierwej pomocy przedmedycznej.

Opiekun grupy

Wojciech Grabowski

GALERIA

 

 

Obóz narciarski w Białce Tatrzańskiej

Realizacja standardu I, II, III i IV

21.12.2017 r. - W czasie codziennych, wielogodzinnych zmagań na stokach Tatr uczestnicy obozu uczyli się i doskonalili jazdę na nartach zjazdowych i snowbordzie. Mieli także możliwość zrelaksowania się na basenach Terma Bania i podziwiania Zakopanego w świątecznej odsłonie.

GALERIA

18.12.2017 r. uczniowie klas VII: Michał Pasieczny, Marek Ciechański, Maciej Filip, Stanisław Chołody, Jakub Malinowski, Michał Prościński pojechali wraz z opiekunem p. Wojciechem Grabowskim na obóz narciarski do Białki Tatrzańskiej. Przesyłają serdeczne pozdrowienia z ośnieżonych, słonecznych Tatr. Przed wyjściem na stok górski uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego zachowania się na stoku oraz przypomnieli sobie zasady udzielania pierwej pomocy przedmedycznej.

 

opiekun grupy

Wojciech Grabowski

GALERIA

 

 

 

Wojewódzki konkurs "Hałas Szkodzi Zdrowiu"

Realizacja standardu III i IV

Protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej I EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO pod hasłem „Hałas Szkodzi Zdrowiu”

PROTOKÓŁ  Pobierz

 

 

 

 

Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw - "Dbajmy o swoje zdrowie zimą"

Realizacja standardu II i IV

Dnia 7 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw - "Dbajmy o swoje zdrowie zimą" dla przedszkolaków z zaprzyjaźnionych przedszkoli. W czasie turnieju dzieci rozwiązywały zagadki, układały kalendarz z puzzli, brały udział w aerobiku prowadzonym przez starsze koleżanki. Wesołe, pełne wrażeń spotkanie zakończył słodki poczęstunek, a dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

 

Małgorzata Szymańczuk

Agnieszka Kawa

GALERIA

 

 

Międzyszkolny Konkurs „Przyjazna Zebra - Bezpieczeństwo Dzieci w Ruchu Drogowym”

Realizacja standardu III

Dnia 25 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie odbył się Międzyszkolny Konkurs „Przyjazna Zebra - Bezpieczeństwo Dzieci w Ruchu Drogowym” dla klas IV – VII szkół podstawowych. Przed wyjazdem uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Celami konkursu były:

podnoszenie poziomu bezpieczeństwa dzieci;

poznanie zasad obowiązujących w ruchu drogowym;

kształcenie umiejętności bezpiecznego uczestnictwa w ruchu pieszym;

wdrażanie dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

W konkursie uczestniczyło 6 zespołów ze szkół podstawowych miasta Lublin. Każda ze szkół mogła zgłosić do konkursu tylko jeden zespół. W skład każdego zespołu wchodziło po jednym uczniu z klas IV, V, VI i VII. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Bartosz Patroń kl. IVd, Igor Smalcuga kl. Vc, Adam Łagowski kl. VIb oraz Marek Ciechański kl. VIIb. Konkurs składał się z trzech etapów: test wiedzy, przedstawienie wcześniej zaprojektowanej prezentacji multimedialnej oraz wykonanie plakatu promującego bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym. Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejce i otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne upominki.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych zwycięzców! Gratulujemy!

 

Jolanta Jurkowska

Małgorzata Śliczniak

GALERIA

 


Bal Jesieni

Realizacja standardu II

Za oknami szaro i zimno, a w naszej szkole…

We czwartek, 9 listopada, już po raz piaty odbył się w naszej szkole Bal Jesieni dla uczniów klas 1-3. Zabawa taneczna ze słodkim poczęstunkiem, w kolorowych jesiennych kostiumach, przygotowana została przez nauczycieli świetlicy, rodziców i wychowawców. Dzięki wspaniałym paniom ze szkolnej stołówki był tradycyjny kompot i owoce. Na bal przybyła również sama Pani Jesień, która przyniosła ze sobą różne dary: kotyliony, maski, jesienne wianki. Pomagały jej asystentki - uczennice klasy 7C, które swym młodszym koleżankom i kolegom zaprezentowały wspaniały pokaz tańca. Szalonych, radosnych tańców było wiele. Bawiły się nie tylko dzieci, ale też nauczyciele i rodzice.

Dopisały humory i apetyty, a uczestnicy balu byli wyjątkowo zdyscyplinowani.

Wielkie podziękowania dla Wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie  tej uroczystości.

 

Ewa Bułhak

Jolanta Wabik -Wielgus

GALERIA

 

Protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017/2018 pod hasłem „Moja bezpieczna przygoda wakacyjna” z dnia 13.10. 2017 r.

Realizacja standardu I i III

Komisja w składzie: 

Pani Iwona Matraszek-nauczyciel plastyki,

pani Anna Koter - nauczyciel świetlicy

przyznała nagrody w poszczególnych kategoriach, określonych w regulaminie Konkursu, następującym osobom:

I miejsce – Marta Zaprzalska, Kinga Krawczyk-wspólny plakat, SP 32, nauczyciel: Elżbieta  Piechnik, Dominika Gadzała

II miejsce – Alan Śniadowski, Adam Biaduń, Sebastian Kuczyński-wspólny plakat, SP 3, nauczyciel: Małgorzata Szymańczuk

III miejsce – Anna Dąbrowska, Aleksandra Izdebska, Dominika Więckiewicz, Soud Safie, dzieci w wieku 9 lat, SP 32, nauczyciel: Urszula Bałabuszek

 Wyróżnienie otrzymuje:  Aleksandra Grzywacz 7 lat, SP 32, nauczyciele: Elżbieta Piechnik, Dominika Gadzała

 

Organizatorzy:

Pani Karolina Jach-nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Pani  Iwona Matraszek -nauczyciel plastyki

Pani Anna Koter-nauczyciel świetlicy

 

Wszystkim dzieciom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Po odbiór Dyplomów i nagród zapraszamy po 23.10.2017 r do sekretariatu  Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublinie, ul. Balladyny 22.

 

 

Projekt "System Oddziaływań Profilaktycznych w Polsce"

Realizacja standardu I i III

Informujemy, że nasza szkoła uczestniczy w projekcie System Oddziaływań Profilaktycznych w Polsce - projekt zwiększenia skuteczności i efektywności oddziaływań profilaktycznych w Polsce. Projekt ten jest realizowany przez Fundację "Masz Szansę" w ramach zadania publicznego pt. Przeprowadzenie całościowych badań dotyczących funkcjonowania systemu oddziaływań profilaktycznych w Polsce. Zadanie zlecone przez MEN. Celem projektu jest zwiększenie skuteczności profilaktyki uzależnień i zaburzeń zachowania w Polsce poprzez przeprowadzenie wielowymiarowej diagnozy sytuacji profilaktyki szkolnej i skali zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży oraz ocena profilaktyki społecznej i skuteczności działań profilaktycznych. Przygotowane przez ekspertów projektowych narzędzia diagnozują środowisko szkolne pod kątem czynników chroniących i czynników ryzyka. Dostarczają również informacji o skali zachowań problemowych i zapotrzebowaniu na działania profilaktyczne. Narzędzia są dostosowane do uczniów z kolejnych etapów edukacyjnych. Dla uzyskania kompleksowej informacji o środowisku szkolnym skonstruowano także narzędzia dla rodziców i nauczycieli.  Badanie jest anonimowe. Indywidualne wyniki osoby badanej są objęte tajemnicą badawczą, są w pełni poufne. Podstawą do określenia zakresu i form badań będą przekazane koordynatorom projektu Statut, Program Profilaktyki i Program Wychowawczy naszej szkoły. We wrześniu tego roku uczniowie klas IV - VII, wzięli udział w wielowymiarowej diagnozie sytuacji profilaktyki szkolnej i diagnozie skali zachowań ryzykownych uczniów. Analizie poddane zostały także uwarunkowania organizacyjne i społeczne profilaktyki oraz skuteczność działań profilaktycznych. W badaniach wzięli też udział rodzice i nauczyciele. W chwili obecnej szkoła otrzymała wyniki badań ankietowych - będą one wykorzystane do budowy Programu Wychowawczo- Profilaktycznego naszej szkoły. Rezultatem całego projektu będzie zestaw książek i broszur dla szkół, opisujących rekomendowany przez ekspertów i zweryfikowany w wyniku badań model badań profilaktycznych w Polsce.

Opiekunem projektu w naszej placówce jest pedagog szkolny.

Link do projektu: https://www.profilaktycy.pl/index.php/projekcie/o-projekcie

 

Opiekun projektu

Kazimiera Sitarz

 

Rok szkolny  2016/2017 

 

Piknik nad Zalewem Zemborzyckim

Realizacja standardu I, II, III,i IV

Pełnia radości i młodości – tak chciałoby się powiedzieć o Dniu Dziecka w naszej szkole. 2.06 wyruszyliśmy nad Zalew Zemborzycki. Rowerami, samochodami, autokarem… - byle znaleźć się tam, gdzie prawdziwa zabawa. Przed wyjazdem uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Na miejscu czekało przecież mnóstwo atrakcji! Klasowe pikniki na trawie, przygotowywanie owocowych przekąsek w turnieju Master Chef, gry drużynowe, festiwal piosenki angielskiej. Prawdziwie międzypokoleniowe spotkanie, podczas którego wszyscy bawili się jak dzieci. Nawet nauczyciele nie mogli się oprzeć zabawie i wystąpili w przedstawieniu pt. „W krainie baśni”. Wcielając się w role różnych postaci, które przybyły z baśniowej krainy, chcieli złożyć „(…) życzenia wspaniałe:

Bądźcie radosne i uśmiechnięte

Każdego dnia – nie tylko w święta!

Bawcie się dobrze, miejcie przygód wiele

Tego Wam życzą nauczyciele!!!”

Życzymy Wam, Kochane Dzieciaki, zawsze pogodnych dni, pełnych radości i uśmiechu! Dorośli, którzy kiedyś też kiedyś byli dziećmi.

W tegorocznej, III edycji konkursu kulinarnego Szkolny MasterChef 2017 zwycięzcami zostały drużyny klas: 4b, 5c i 6b. Gratulujemy !!!

 

Małgorzata Psujek

GALERIA

Autorzy zdjęć: p.J.Wabik-Wielgus, p.Monika Skurko i A. Mielniczuk z kl.6c

 

 

Zdrowe odżywianie dzieci i edukacja konsumencka

Realizacja standardu IV

W dniu 24.05 2017 r.  odbyły się spotkania rodziców z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. Tego dnia prelegentami były Panie z Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia: Ilona Lasota, Renata Trzaskowska-Misztal i Aneta Grabek. Podczas spotkań omawiano zasady zdrowego odżywiania dzieci oraz bardzo istotne zagadnienia edukacji konsumenckiej. Zwrócono uwagę rodziców nie tylko na jakość, ale też na regularność spożywania posiłków. Uwrażliwiono na dokonywane wybory podczas codziennego zakupu żywności. Pełniejsza świadomość dotycząca tematyki konsumenckiej, w tym umiejętność czytania etykiet i nie uleganie panującym mitom, prawidłowe żywienie oraz konsekwencje ich przestrzegania na co dzień, zaowocują dobrą kondycją zdrowotną i eliminacją złych nawyków dzieci. Znajomość zasad prawidłowego odżywiania i ich przestrzeganie w obecnych czasach staje się bardzo ważnym zadaniem, które stoi przed rodzicami. Jest warunkiem zdrowia i prawidłowego rozwoju dzieci oraz ich kondycji psychofizycznej. W związku z narastającym zjawiskiem nadwagi i otyłości oraz towarzyszących im chorób przewlekłych prawidłowy model żywienia staje się podstawą profilaktyki zdrowotnej.

 

Kazimiera Sitarz

GALERIA

  

"Mój tajemniczy mózg"

Realizacja standardu III i IV

Klasy 1a i 1b wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w zajęciach w Instytucie Pedagogiki UMCS realizowanych w ramach projektu Mój tajemniczy mózg - bajkowa podróż dla dzieci z wykorzystaniem zabaw wspierających rozwój mózgu. Ależ to były niesamowite zajęcia. Poznaliśmy budowę i działanie mózgu oraz psikusy jakie potrafi nam płatać.

Wychowawcy 1a i 1b

GALERIA

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

"Autochodzik"

Realizacja standardu I i III

W dniu 23.05 2017 r.  najmłodsi członkowie naszej społeczności uczestniczyli w programie edukacyjnym "Autochodzik".  Zadaniem programu jest kształtowanie i utrwalanie prawidłowych nawyków i postaw przydatnych w poruszaniu się po drogach. W ramach programu dzieci spotkały się z pracownikami Straży Miejskiej w Lublinie: Magdaleną Sielewicz - specjalistą  i Martą Mścisz - strażnikiem. Tego dnia zagościły w naszej szkole przydatne pomoce edukacyjne takie jak pojazdy, znaki, sygnalizacja, ulice, chodniki, które wprowadziły praktyczny wymiar zajęć. Dzieci, wchodząc w rolę pieszego czy kierowcy, poznawały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczyły się o roli odblasków, przechodziły przez ulicę w wyznaczonym miejscu, rozpoznawały znaki drogowe.

Działając razem sprawmy, że nasze dzieci będą GOTOWE DO DROGI !!!

Kazimiera Sitarz

GALERIA

 

 

Trzymaj Formę

Realizacja standardu III

23 maja 2017 r. 45 uczniów klas piątych wybrało się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Przed wyjazdem uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Rajdem pieszym Przełomem Wisły, zorganizowanym w ramach programu „Trzymaj Formę” rozpoczęliśmy naszą przygodę. Wyruszyliśmy spod pomnika upamiętniającego powstanie styczniowe. Malowniczymi, leśnymi i polnymi ścieżkami dotarliśmy do punktu widokowego na Albrechtówce i zabytkowego, drewnianego wiatraka. Drugie śniadanie zjedliśmy w cieniu drzew, podziwiając wspaniałą panoramę Wisły,  Krowią Wyspę i widniejący na drugim brzegu rzeki zamek w Janowcu. Po prawie trzygodzinnej wędrówce obiad i lody smakowały wyśmienicie. Nabraliśmy sił do dalszej wędrówki. Podziwialiśmy panoramę Kazimierza z Góry Trzech Krzyży, renesansowe kamienice i niezwykły wąwóz – Korzeniowy Dół. Resztę czasu spędziliśmy  w urokliwym Siedlisku Lubicz, piekąc kiełbaski, grając w piłkę lub wylegując się na hamakach. Przez całą wycieczkę fotografowaliśmy wszystko to co nas zachwyciło lub zaciekawiło. I nawet wyjątkowo dokuczliwe tego dnia  komary nie popsuły nam humorów.

 Agnieszka Piebiak-Kieślewska

Małgorzata Psujek

Violetta Salecka

Jolanta Wabik-Wielgus

GALERIA

 

"RazemZdrowo na Sportowo" II Turniej Integracyjny

Realizacja standardu I, III i IV

16.05.2017 r. klasy 2d i 3a uczestniczyły w II Integracyjnym Turnieju Sportowym "Razem Zdrowo na Sportowo". Celem imprezy była integracja dzieci pełnosprawnych i niepełnosprawnych oraz budowanie postawy akceptacji i dostrzegania potrzeb osób z niepełnosprawnością. Ważnym jej aspektem było także promowanie szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Impreza odbyła się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji Bystrzyca mieszcząca się przy ul. Al. Zygmuntowskich. Przed wyjściem ze szkoły uczniowie ułożyli regulamin bezpiecznego zachowywać się w ruchu drogowym. Patronat nad imprezą objął Lubelski Kurator Oświaty. W przerwie między zawodami imprezę uświetniały cheerleaderki i także z naszej szkoły dziewczynki z klasy 2d przygotowały fantastyczny występ. Wszyscy bawiliśmy się świetnie i do szkoły wróciliśmy z medalami i nagrodami.

Wychowawca kl 2d

GALERIA


„Bezpieczeństwo dzieci”

Realizacja standardu I i III

8 V 2017 r. uczniowie z klas 0 – III uczestniczyli w spotkaniach  „Bezpieczeństwo dzieci”  poprowadzonych przez panią psycholog Jolantę Wąsowską i sierżanta sztabowego Dorotę Bielecką z Wydziału Prewencji KMP w Lublinie. Panie policjantki rozmawiały z dziećmi o podstawowych zasadach, które powinny znać i przestrzegać, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa własnego i innych.

 Kazimiera Sitarz

 

 

 

 

Zdrowe odżywianie dzieci i edukacja konsumencka.

Realizacja standardu IV

W dniu 24.05 2017 r.  odbyły się spotkania rodziców z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. Tego dnia prelegentami były Panie z Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia: Ilona Lasota, Renata Trzaskowska-Misztal i Aneta Grabek. Podczas spotkań omawiano zasady zdrowego odżywiania dzieci oraz bardzo istotne zagadnienia edukacji konsumenckiej. Zwrócono uwagę rodziców nie tylko na jakość, ale też na regularność spożywania posiłków. Uwrażliwiono na dokonywane wybory podczas codziennego zakupu żywności.


GALERIA  


TRZYMAJ FORMĘ

Realizacja standardu III

23 maja 2017 r. – 45 uczniów klas piątych wybrało się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Przed wyjazdem uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Rajdem pieszym Przełomem Wisły, zorganizowanym w ramach programu „Trzymaj Formę” , rozpoczęliśmy naszą przygodę. Wyruszyliśmy spod pomnika upamiętniającego powstanie styczniowe. Malowniczymi, leśnymi i polnymi ścieżkami dotarliśmy do punktu widokowego na Albrechtówce i zabytkowego, drewnianego wiatraka. Drugie śniadanie zjedliśmy w cieniu drzew, podziwiając wspaniałą panoramę Wisły,  Krowią Wyspę i widniejący na drugim brzegu rzeki zamek w Janowcu. Po prawie 3 godzinnej wędrówce obiad i lody smakowały wyśmienicie. Nabraliśmy sił do dalszej wędrówki. Podziwialiśmy panoramę Kazimierza z Góry Trzech Krzyży, renesansowe kamienice i niezwykły wąwóz – Korzeniowy Dół. Resztę czasu spędziliśmy  w urokliwym Siedlisku Lubicz, piekąc kiełbaski, grając w piłkę lub wylegując się na hamakach. Przez całą wycieczkę fotografowaliśmy wszystko to co nas zachwyciło lub zaciekawiło. I nawet wyjątkowo dokuczliwe tego dnia  komary nie popsuły nam humorów.

 

PROGRM EDUKACYJNY "AUTOCHODZIK"

Realizacja standardu I i III

W dniu 23.05 2017 r.  najmłodsi członkowie naszej społeczności uczestniczyli w programie edukacyjnym "Autochodzik". Zadaniem programu jest kształtowanie i utrwalanie prawidłowych nawyków i postaw przydatnych w poruszaniu się po drogach. W ramach programu dzieci spotkały się z pracownikami Straży Miejskiej w Lublinie: Magdaleną Sielewicz - specjalistą  i Martą Mścisz - strażnikiem. Tego dnia zagościły w naszej szkole przydatne pomoce edukacyjne takie jak pojazdy, znaki, sygnalizacja, ulice, chodniki, które wprowadziły praktyczny wymiar zajęć. Dzieci, wchodząc w rolę pieszego czy kierowcy, poznawały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczyły się o roli odblasków, przechodziły przez ulicę w wyznaczonym miejscu, rozpoznawały znaki drogowe.

GALERIA

 

 Turniej Sportowy "Razem Zdrowo na Sportowo"

Realizacja standardu I, III i IV

16.05.2017 r. klasa 2d i 3a uczestniczyły w II Integracyjnym Turnieju Sportowym "Razem Zdrowo na Sportowo". Przed wyjściem ze szkoły uczniowie ułożyli regulamin bezpiecznego zachowywać się w ruchu drogowym. Celem imprezy była integracja dzieci pełnosprawnych i niepełnosprawnych oraz budowanie postawy akceptacji i dostrzegania potrzeb osób z niepełnosprawnością. Ważnym jej aspektem było także promowanie szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Impreza odbyła się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji Bystrzyca mieszcząca się przy ul. Al. Zygmuntowskich, a patronat nad imprezą objął Lubelski Kurator Oświaty. W przerwie między zawodami imprezę uświetniały cheerleaderki i także z naszej szkoły dziewczynki z klasy 2d przygotowały fantastyczny występ. Wszyscy bawiliśmy się świetnie i do szkoły wróciliśmy z medalami i nagrodami.

 

 

 

Konkurs wiedzy prewencyjnej "Jestem bezpieczny"

Realizacja standardu I i III

13 maja  2017 r. w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie odbyła się  VII edycja konkursu wiedzy prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Igor Smalcuga-klasa 4c, Adam Łagowski- klasa 5b i Marek Ciechański-klasa 6b. Przed wyjściem ze szkoły uczniowie ułożyli regulamin bezpiecznego zachowywać się w ruchu drogowym. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, ponieważ w tym zadaniu wykazali się najwyższą wiedzą z pośród wszystkich uczestników konkursu.

GALERIA

 

 

 

 

 

Rowerowy Maj 2017 r- Informacje podstawowe:

Realizacja standardu III


1. W tym roku kampania adresowana jest do uczniów klas 4-6 szkół 
 podstawowych oraz pracowników w/w placówek z terenu miasta Lublin.
2. Kampania organizowana jest przez Urząd Miasta Lublin w partnerstwie z Towarzystwem dla Natury i Człowieka. Pomysłodawcą kampanii jest miasto Gdańsk.
3. Głównym celem Kampanii jest promowanie zdrowego trybu życia oraz popularyzacja komunikacji rowerowej.

Szczegóły kampanii Rowerowy Maj 

 

 

 ZDROWY BLOG

Realizacja standardu I i III

Zapraszamy do odwiedzenia bloga prowadzonego przez uczniów klasy 6b, pod kierunkiem nauczycieli p. Agnieszki Piebiak-Kieślewskiej i p. Iwony Ponieważ, promującego korzyści jakie niesie zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.

www.zdrowyblogsp3.wordpress.com

 

  

 

Mały ratownik w akcji

Realizacja standardu I i III

W dniu 5 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublinie odbyła się VIII edycja powiatowego konkursu dla uczniów szkół podstawowych  „Mały ratownik w akcji”. W zmaganiach uczestniczyło 13 trzyosobowych drużyn, które rywalizowały w dwóch kategoriach: uczniowie klas I – III oraz uczniowie klas IV – VI.

 
GALERIA

 

 

 

 

"Budowa, funkcje i higiena wybranych układów człowieka"

Realizacja standardu I, III i IV

13 i 15 marca 2017 r. studentki pielęgniarstwa przeprowadziły dla uczniów klas V i VI zajęcia dotyczące budowy, funkcji i higieny wybranych układów człowieka. Uczniowie mieli okazję poznać ciekawostki związane z pracą naszych zmysłów i rolą jaką odgrywają w życiu człowieka. Otrzymali cenne wskazówki związane ze sposobami dbania o różne układy człowieka, by jak najdłużej pozostawały w dobrej kondycji. Dziękujemy starszym koleżankom za spotkania z uczniami naszej szkoły i podzielenie się z nami swoją wiedzą.

 

 GALERIA

 


 Swój mózg znam i o niego dbam
 
Realizacja standardu I, III i IV

12.04.2017 r. - "Swój mózg znam i o niego dbam"- zajęcia dla uczniów klas młodszych  poprowadzone przez studentki II roku Pielęgniarstwa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.Studentki zapoznały dzieci z budową i funkcjonowaniem mózgu. Przeprowadziły zabawy edukacyjne, uświadamiające jak działają nasze zmysły. Uczniowie uczyli się, co należy robić, aby mózg był w jak najlepszej kondycji.  Dowiedzieli się, jak dbać o swój mózg i co mu szkodzi.

 GALERIA

 

 

 Ratowanie na spontanie

Realizacja standardu III

W dniach 6 - 9 marca 2017 roku uczniowie wszystkich klas 4-6 uczestniczyli w warsztatach  udzielania pierwszej pomocy przeprowadzonych przez studentów należących do Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA- Poland. Zajęcia prowadzone były w ramach projektu „Ratowanie na spontanie”.

W czasie  zajęć uczniowie poznali proste i praktyczne zasady udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach,  m. in.: omdlenia, zadławienia, krwotoku z nosa, padaczki. Dowiedzieli się też, że w wielu przypadkach do działania nie potrzeba specjalistycznej wiedzy, lecz przede wszystkim zaangażowania i chęci do niesienia pomocy, bo lepiej czasami zrobić cokolwiek niż nic… 

GALERIA

 

Hałas i jego wpływ na zdrowie człowieka

Realizacja standardu I, II i III

W dniach 27 -  28 lutego i 1 marca 2017 r. z  uczniami klas I - IV spotkały się studentki pielęgniarstwa. Przeprowadziły zajęcia poświęcone zjawisku hałasu, który młodsi uczniowie znają najlepiej. Często staje się on zmorą naszych szkolnych przerw. Panie przekonywały dlaczego warto dbać o zmniejszenie nasilenia szkolnej wrzawy. Dzięki tym zajęciom dzieci dowiedziały się, że hałas nie tylko uszkadza nasz słuch. Negatywne skutki oddziaływania hałasu na organizm człowieka (po przekroczeniu 75 dB) są liczne, a wśród nich warto wymienić także:
nerwice, bóle głowy, pobudliwość, osłabiony czas reakcji, nadciśnienie tętnicze, choroba wrzodowa, choroby wzroku.

Zapamiętajmy: Hałasujesz - źle się czujesz!
Zapamiętajmy: Hałas męczy, hałas boli, hałas myśleć nie pozwoli!

GALERIA

 

 Aktywizacja sportowa dzieci w wieku 3-12 lat

Realizacja standardu III

Dnia 15 grudnia 2016 roku, uczniowie klasy IIIc wzięli udział w podsumowaniu realizowanego w naszej szkole projektu "Aktywizacja sportowa dzieci w wieku 3-12 lat". Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 14 w Lublinie. Przed wyjściem ze szkoły uczniowie ułożyli regulamin bezpiecznego zachowywać się w ruchu drogowym. Podczas podsumowania projektu, oprócz podziękowań i prezentów, uczniowie wzięli udział w zajęciach sportowych organizowanych przez trenerów z Widok Lublin.

GALERIA

 

 

 

Turniej Mikołajkowy w tenisie stołowym

Realizacja standardu IV

9 grudnia 2016 roku odbył się III Rodzinny Turniej Mikołajkowy w tenisie stołowym. Zwycięzcami turnieju zostali:
I miejsce – Oskar Kołsut i p. Dariusz Kołsut
I miejsce – Jan Rafałko i p. Zbigniew Rafałko
III miejsce –  Maciej Filip i p. Rafał Filip  IV miejsce – Filip Jabłoniec i p. Paweł Jabłoniec
Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy!!!

GALERIA 

 

 

 

  

Zajęcia profilaktyczne - Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna

Realizacja standardu III

09.12.2016 r. - Spotkanie uczniów klas 4-6 z pracownikami Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

GALERIA

 

 

 

 

   

Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw

Realizacja standardu II i IV

Dnia 6 grudnia 2016 roku odbył się w naszej szkole Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw. Głównym celem turnieju była promocja zdrowego stylu życia. Turniej przygotowały p. Małgorzata Szymańczuk oraz p. Agnieszka Gołkiewicz-Kawa.

GALERIA

 

 

 

 

  

Zajęcia z edukacji medialnej

Realizacja standardu I i IV

Zajęcia profilaktyczne w ramach edukacji medialnej dla uczniów klas IV -VI prowadził dr Marek Dyś z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 w Lublinie.

GALERIA

 

  

 

 

"Bal Jesieni 2016" 

Realizacja standardu II

25.10.2016 r. - IV edycja "Balu Jesieni" -  impreza dla uczniów kls 0-6 zorganizowana w ramach ogólnopolskiego programu "Szkoła Promująca Zdrowie".

 

GALERIA

 

 

 

 

Klasa 2d- Śniadanie daje moc! Szkoła promująca zdrowie.

Realizacja standardu II

Kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat to bardzo ważna sprawa. Przypomina o tym  klasa 2d wraz z wychowawcą. Uczniowie z klasy 2d na zajęciach technicznych  sami robili kanapki. Wcześniej rozmawialiśmy o zasadach zdrowego odżywiania, m.in. o tym jak komponować posiłki, jak łączyć smaki,  jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym, dlaczego musimy się zdrowo odżywiać i jeść śniadanie?  W ten sposób dzieci uczą się tego, czym jest kultura spożywania posiłków i higiena ich przygotowywania, rozwijają kreatywność i  wyobraźnię. Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne i zdrowe, ale także pięknie ozdobione i pełne witamin. Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. I ta maksyma sprawdziła się tu doskonale, gdyż największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem.

  GALERIA

TRZYMAJ FORMĘ

Realizacja standardu III

Nasza szkoła  przystąpiła do programu "Trzymaj formę" przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie. Głównym celem programu jest zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie poprzez edukację w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród uczniów, a zwłaszcza promocję zasad aktywnego stylu życia  i zbilansowanej diety. W ramach realizacji ogólnopolskiego programu „Trzymaj Formę!” w naszej szkole przeprowadziliśmy tydzień aktywności fizycznej (26-30 września 2016r.) W poniedziałek 26 września były zajęcia z piłki nożnej  przeprowadzone przez trenerów z UKS „ Widok Lublin”. We wtorek 27 września zajęcia piłki ręcznej prowadziły zawodniczki MKS Selgros Lublin. W środę 28 września  uczniowie uczyli się układu tanecznego prowadzonego przez  instruktorkę tancerkę z  Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier, a w czwartek 29 września gościem była trenerka ze studia tańca „Iskra” z Lublina, która przeprowadziła zajęcia  hip –hop.  W tych dniach nie zabrakło dużej dawki sportu, a także uśmiechu i radości. W  zajęciach sportowych brali udział uczniowie wszystkich klas; wszyscy mogli wykazać się umiejętnościami sportowymi.

GALERIA

Festiwal Nauki "Jedz kolorowo, żyj kolorowo"

Realizacja standardu III i IV

Dnia 21. września uczniowie klasy 4c uczestniczyli w projekcie organizowanym przez Uniwersytet Przyrodniczy w ramach XIII Festiwalu Nauki pt. „Jedz kolorowo, żyj zdrowo - znaczenie barwników roślinnych jako składników żywności”. Zajęcia podzielone były na dwa etapy. Najpierw był wykład, gdzie otrzymaliśmy odpowiedzi na nurtujące każdego pytania m.in.: dlaczego pomarańcze są pomarańczowe, a pomidor czerwony? Co kryje się za zielenią liści? Dlaczego do barwienia pisanek możemy wykorzystać łuskę cebuli? Następnie były zajęcia laboratoryjne, gdzie  każdy uczeń miał możliwość wykonania eksperymentu „barwy antocyjanów”. Będziemy już zawsze pamiętać, że najbardziej korzystna dla zapewnienia zdrowia jest różnorodność kolorów na talerzu.

 GALERIA

 

 

 

 

Rok szkolny  2015/2016 

 

"ABC Zdrowego Żywienia - ABC  Żywienia Dzieci"

Realizacja standardu III

14.-16.06. 2016 r. - Udział uczniów naszej szkoły w ogólnopolskim programie edukacyjno-badawczym, którego celem jest podniesienie świadomości żywieniowej, a w konsekwencji wyeliminowanie popełnianych błędów żywieniowych.  Przed wyjściem ze szkoły uczniowie ułożyli regulamin bezpiecznego zachowywać się w ruchu drogowym. 40 - osobowa grupa naszych uczniów wzięła udział w cyklu interaktywnych zajęć edukacyjnych - wykładów i warsztatów, podczas których uczyli się jak dokonywać racjonalnych wyborów żywieniowych, jak komponować i przygotowywać prawidłowo posiłki, zwracając uwagę zarówno na wartość odżywczą, jak i bezpieczeństwo zdrowotne (zasady higieny).

GALERIA

 

 

 

Lekcja udzielania pierwszej pomocy

Realizacja standardu III

 

20 maja 2016 r. uczniowie klas czwartych w ramach przygotowania do egzaminu na kartę rowerową uczestniczyli w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.  Szkolenie przeprowadził Pan Mateusz Cichy- Ratownik, Referent ds. Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża, Pomocy Humanitarnej.  

GALERIA

 

 

 

 

Racjonalne żywienie w szkolnym wydaniu

Realizacja standardu I i IV

W dniu 18.05.2016 r. odbyło się spotkanie z rodzicami "Racjonalne żywienie w szkolnym wydaniu".  Zagadnienie dotyczące racjonalnego żywienia dzieci zaprezentował pan Piotr Stanikowski ze Studenckiego Koła Naukowego Dietetyków Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

 

Prezentację:  POBIERZ

GALERIA

 

 

 

 

 

Rowerowy Maj

Realizacja standardu III

Promowanie zdrowego trybu życia i komunikacji rowerowej wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, których zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej, to główny cel kampanii "Rowerowy Maj".Każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły na rowerze, deskorolce, hulajnodze lub na rolkach otrzymuje dwie naklejki. Jedną z nich przykleja do swojego rowerowego dzienniczka, a drugą na klasowy plakat Rowerowego Maja. Gwarantuje to dobrą zabawę i zdrową rywalizację, a na zakończenie kampanii atrakcyjne nagrody. Zasady kampanii oparte są na pozytywnej rywalizacji szkolnej oraz międzyszkolnej pomiędzy uczniami.

 

 

 

Zdrowy dzień klasy

Realizacja standardu II i IV

Dnia 9 maja br. wzorem lat ubiegłych klasa 3c zorganizowała „Zdrowy Dzień Klasy”. W tym roku korzystając z zaproszenia państwa Agnieszki i Arkadiusza Sadowskich impreza odbyła się w kawiarni Santiago Cafe mieszczącej się przy ulicy Głuskiej. Przed wyjściem ze szkoły uczniowie ułożyli regulamin bezpiecznego zachowywać się w ruchu drogowym. Uczniowie pod okiem profesjonalnego kucharza robili pingwinki z warzyw oraz myszki z jajek i warzyw. Samodzielnie skrojoną i przygotowaną sałatkę owocową zjedli z ogromnym apetytem.

Po tej uczcie dla ciała odbyła się uczta dla ducha w postaci recitalu muzycznego uczniów naszej klasy Adasia i Zuzi.

 

GALERIA

 

 

Dzień Ziemi w klasach 1-3

Realizacja standardu II i IV

22.04.2016 r. - warsztaty ekologiczne, pokaz mody ekologicznej oraz występy artystyczne.

 

GALERIA

 

 

 

  

Dzien Ziemi w klasach 4-6.

Realizacja standardu II i IV

22.04.2016 r.- ciekawe zajęcia interdyscyplinarne połączone z zawodami sportowymi.

 

GALERIA

 

 

 

 

  

Mały ratownik w akcji

Realizacja standardu III

W dniu 14 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublinie odbyła się VII edycja powiatowego konkursu dla uczniów szkół podstawowych  „Mały ratownik w akcji”.

GALERIA

 

 

 

 

 

 

Konkurs kulinarny "Szkolny MasterChef"

Realizacja standardu II i IV

W dniu 23.03 2016 r. odbyła się w naszej szkole II edycja  konkursu kulinarnego "Szkolny MasterChef". Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem - Wiosenna sałatka warzywna na świąteczny stół. Trzyosobowe reprezentacje poszczególnych klas włożyły wiele pracy w przygotowanie zdrowych i pysznych sałatek. Zadaniom praktycznym towarzyszył egzamin z wiedzy teoretycznej. 

 

Klasy młodsze - GALERIA

 Klasy starsze - GALERIA

  

 

 

 Wiosenny Turniej Gier i Zabaw - Dbajmy o swoje zdrowie

Realizacja standardu II i IV

21 marca klasy młodsze przywitały wiosnę w typowy dla naszej szkoły sposób czyli podczas „Wiosennego Turnieju Gier i Zabaw – Dbajmy o swoje zdrowie”. Po odczytaniu wierszy i listów do wiosny rozpoczęliśmy konkurencje, w których najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli za zadanie rozpoznać owoce i warzywa po smaku oraz poprzez dotyk. Dla rozruszania zastanych po zimie kości ćwiczyliśmy aerobik, a następnie po takiej rozgrzewce odbyły się zawody sportowe.

      GALERIA

 

 

 

Bezpieczne ferie

Realizacja standardu III

W czwartek, 4 lutego 2016 r. na terenie szkoły funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie spotkali się z naszymi uczniami. Podczas spotkania pani Elżbieta Konowałem i nadkomisarz panią Teresą Wąsikowską omówiły zasady bezpiecznego wypoczynku podczas zabaw na dworze, zwłaszcza w miejscach niedozwolonych.

GALERIA

 

 

 

  

 TYDZIEŃ ZDROWIA

Realizacja standardu III

Wyniki szkolnego konkursu promującego zdrowy styl życia  „Tydzień Zdrowia” oraz szkolnego konkursu plastycznego „Wszystkie kolory Zdrowia”, realizowanych w ramach programu „Odżywiaj się zdrowo, jedz kolorowo…”:

 

 

W „Tygodniu Zdrowia” zwyciężyły:  klasa 2c i klasa 5c

 

laureaci konkursu plastycznego to:

Igor Wójcik  - kl. 1c

Gabriela Wrona  - kl. 1d

Małgorzata  Gruchoła - kl. 1d

 

Emilia Skurko – kl. 3a

Julia Pasek – kl. 4c

Julia Kandela – kl. 4a

Aleksandra  Koter  - kl. 5a

Paulina Urbaś  - kl. 6a

 

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w II edycji Tygodnia Zdrowia.

 

GALERIE ZDJĘĆ : Klasa 1d   Klasa 2a   Klasa 2b   Klasa 2c   Klasa 2d   Klasa 3a    Klasy 4-6 

 

BEZPIECZNA ZEBRA

Realizacja standardu III

4 grudnia 2015 r. uczniowie klas I uczestniczyli w zajęciach "Bezpieczna zebra". Spotkanie z przemiłą i mądrą zebrą pomoże dzieciom w lepszym rozumieniu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie otrzymali pamiątkowe gadżety i opaski odblaskowe, które będą przypominały o tym spotkaniu.

 

GALERIA

 

  

I miejsce w Międzyszkolnym konkursie „Przyjazna zebra”

Realizacja standardu III

W sobotę 21 listopada braliśmy udział w I Międzyszkolnym Konkursie „Przyjazna zebra-bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym”, gdzie zajęliśmy pierwsze miejsce. Przed wyjściem ze szkoły uczniowie ułożyli regulamin bezpiecznego zachowywać się w ruchu drogowym. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kochanowskiego, a honorowy patronat objął Prezydent  Miasta Lublin. Celem konkursu było wdrażanie dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie :Oliwia Śliwińska-kl.6b, Marek Ciechański-kl.5b oraz Monika Sosnowska-kl.4b. Do konkursu, uczniów przygtowała p. Małgorzata Śliczniak.

 

GALERIA

 

  

 "Lublin kibicuje bezpiecznie!"

Realizacja standardu I i IV

Gmina Lublin we współpracy z Miejskim Klubem Sportowym Start Lublin S.A. realizuje projekt pt. "Lublin kibicuje bezpiecznie!". Głównym założeniem projektu jest popularyzacja zasad fair play oraz kulturalnego i bezpiecznego kibicowania podczas wydarzeń sportowych. Dnia 20.11.2015 r., w ramach tego programu, czterech  zawodników Startu Lublin S.A. -  Bartosz Ciechociński, Wojciech Hałas (absolwent naszej szkoły), Adam Myśliwiec i Jakub Szczepaniak, odwiedzili uczniów naszej szkoły.

 

 GALERIA

 

 

 Przemoc rówieśnicza - zajęcia profilaktyczne

Realizacja standardu I i IV

13.11.2015 r. spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej dotyczące profilaktyki przemocy rówieśniczej.

 

GALERIA

 

 

 

 

 STOP DOPALACZOM !!!

Realizacja standardu III

09.11.2015 r. - spotkania dla uczniów klas V i VI informujące o zagrożeniach i szkodach wyrządzanych przez dopalacze.

GALERIA

 

 

  

  

"Rowerowa Szkoła"

Realizacja standardu III

W dniu 28 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach teoretycznych prowadzonych przez Pana Michała Wolnego
przedstawiciela Towarzystwa dla Natury i Człowieka, jednej z najaktywniejszych organizacji ekologicznych w Polsce. Tematem zajęć była promocja Planu Zrównoważonej Mobilności (umiejętność korzystania z różnych środków lokomocji: przemieszczanie się rowerem, pieszo, autobusem, a nie tylko samochodem).

GALERIA

 

 

 

 

 

Bal Jesieni 2015

Realizacja standardu II

27.10.2015 r. - Dzisiaj w świetlicy, uczniowie klas I - III uczestniczyli w III edycji Balu Jesieni - zabawie tanecznej,  przygotowanej przez wychowawców świetlicy we współpracy z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej. Jednym z celów imprezy była promocja zdrowego stylu życia a w szczególności wyrabianie i utrwalanie nawyku spożywania przez uczniów owoców i warzyw oraz aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

 

 

GALERIA

 

      

„Lekkoatletyka dla każdego”

Realizacja standardu III

Na Zawodach Międzyszkolnych „Lekkoatletyka dla każdego”, które odbyły się 24. września w Hali Sportowej im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, naszą szkołę reprezentowała klasa 1d, 2b, 3c.

Przed wyjściem ze szkoły uczniowie ułożyli regulamin bezpiecznego zachowywać się w ruchu drogowym.

Celem zawodów była popularyzacja lekkoatletyki,  promowanie nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych, poprawa stanu zdrowia i sprawności fizycznej dzieci.

Zabawa była wyśmienita, dzieci wróciły zmęczone, ale dumne i zadowolone ze zdobytych medali i dyplomów.

 

 

 

 

Rok szkolny  2014/2015

 

Obrazek" Rowerem po zdrowie"

Realizacja standardu I i III

Dnia 23.06.2015 r. uczniowie klas szóstych wybrali się na wycieczkę rowerową. Przed wyjazdem uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Jej celem była  promocja zdrowego stylu życia. Uczestnicy dotarli nad Zalew Zemborzycki, a w przerwie jazdy posilali się samodzielnie przygotowanymi sałatkami warzywnymi.

GALERIA

 

 

 

 

 

 

Obrazek

Turniej sportowy "Co ty wiesz o alkoholu"

Realizacja standardu III

19.06.2015.W dniu 19 czerwca br. gościliśmy reprezentacje sąsiednich szkół podstawowych. Tego dnia odbył się międzyszkolny turniej sportowo-profilaktyczny "Co ty wiesz o alkoholu". Brały w nim udział reprezentacje następujących szkół: SP-29, SP-38, SP42 i oczywiście reprezentacja naszej szkoły. W skład każdej drużyny wchodzili uczniowie z poziomu klas IV, V, i VI.
W zmaganiach wiedzy i sprawności drużyny zajęły następujące miejsca:
I miejsce - SP 3,
II miejsce - SP 42
III miejsce - SP 29
IV miejsce - SP 38
Gratulujemy zwycięskim drużynom !!!
                                                                                                                                           

  GALERIA 

 

Obrazek

 "Co ty wiesz o alkoholu"

Realizacja standardu III

17.06.2015.
W ramach programu "Co ty wiesz o alkoholu" w naszej szkole odbył się 17.06 2015 r. turniej sportowo-profilaktyczny "Co ty wiesz o alkoholu" dla klas IV -VI. Każda klasa dopingowała swoją drużynę. Uczniowie wykazali się nie tylko wiedzą o szkodliwości alkoholu, ale także dużą sprawnością fizyczną. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy  oraz nagrody. Zwycięskie drużny z klas IV, V i VI wyłoniły ze swojego grona reprezentacje do turnieju międzyszkolnego, którego także byliśmy organizatorem.W rywalizacji klas IV - I miejsce zajęła klasa IV a, wśród klas V zwyciężyła klasa V b, a wśród klas VI najlepsza okazała się klasa VI d.
Gratulujemy
!

 GALERIA

 

 

Obrazek

16.-18.06.2015 r. - ABC Zdrowego Żywienia

Realizacja standardu III

Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie we współpracy z wydziałem Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz Carrefour Polska uruchomił projekt ,,ABC Zdrowego Żywienia” skierowany do dzieci i młodzieży. Celem projektu było podniesienie świadomości żywieniowej,a w konsekwencji wyeliminowanie popełnianych błędów żywieniowych, poprzez zmianę nawyków żywieniowych. Uczestniczyło w nim 18 naszych uczniów z klas V. Brali oni udział w następujących blokach warsztatowo-tematycznych: sensorycznym, żywieniowym, dietetycznym, higienicznymi kulinarnym. Warsztaty były bardzo ciekawe oraz  dostarczyły wartościowej i pożytecznej wiedzy na temat żywienia.                                                                                      

GALERIA 

 

Obrazek

Turniej Streetball

Realizacja standardu III

12.06.2015 r. - uczniowie klas 4- tych zwyciężyli w Turnieju Klas Profilowanych Streetball Chłopców Klas IV. Nasza chłpięca drużyna okazała sie bezkonkurencyjna i z turnieju przywiozła puchar zwycięzców. Tak trzymać - gratulujemy !!!                  

GALERIA

 

 

 

  

 

Obrazek

W Miasteczku Ruchu Drogowego w Lublinie

Realizacja standardu I

Dnia 10 czerwca  uczniowie klas czwartych uczestniczyli w lekcji praktycznej z zasad bezpiecznego poruszania się rowerem w ruchu ulicznym, która odbyła się w Miasteczku Ruchu Drogowego na Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie. Przed wyjazdem uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, operator Miasteczka umożliwił nam wypożyczenie rowerów. Uczniowie mogli poćwiczyć jazdę po skrzyżowaniach, zapoznać się ze znakami drogowymi i sygnalizacją świetlną. Była to bardzo wartościowa lekcja, tuż przed zbliżającym się egzaminem na kartę rowerową.

GALERIA

 

 

  

Obrazek
Wyróżnienie w konkursie w ramach Akcji – „Cztery minuty = życie”

Realizacja standardu III

 29 maja gościliśmy w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4 im. Orląt Lwowskich, gdzie odbyły się zawody finałowe oraz podsumowanie konkursu w ramach „Akcji Cztery Minuty = życie”.  Uczniowie klas I-III przygotowali prace plastyczne promujące zasady bezpiecznego korzystania z komputera oraz Internetu, które zostały przesłane we wcześniejszym terminie organizatorom. Serdecznie gratulujemy Urszuli Nowickiej-uczennicy klasy 2c, która otrzymała wyróżnienie. Zgodnie z regulaminem konkursu uczniowie klas IV-VI pisali test wiedzy. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 6a w składzie: Anna Matyjewicz, Julia Niedźwiadek oraz Julia Rybak. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych atrakcji m.in. pokaz udzielania pierwszej pomocy prowadzony przez ratowników medycznych. Uczniowie mieli okazję przeprowadzić resuscytację krążeniowo oddechową na profesjonalnym fantomie. Była to ciekawa i pouczająca lekcja ratowania życia.

 

 

Obrazek

"TYDZIEŃ ZDROWIA"

Realizacja standardu III


W ramach projektu realizowanego w naszej szkole „Żyj zdrowo,jedz kolorowo…”  w dn. 11-15 maja odbył się w naszej szkole „Tydzień Zdrowia”   Udział  w nim wzięła cała społeczność szkolna.
Uczniowie klas młodszych wraz z wychowawcą,  podczas zajęć, przyrządzali  zdrowe drugie śniadania: szaszłyki , sałatki, kanapki, koktajle, surówki. Na lekcjach języka angielskiego śpiewali piosenki o tym jak dbać o swoje zdrowie. Klasy starsze realizowały międzyprzedmiotowy projekt integrowania wiedzy o zdrowym odżywianiu uczniów. W ramach projektu na wszystkich zajęciach przedmiotowych omawiane były zagadnienia związane ze zdrowym stylem życia. Na zajęciach technicznych uczniowie  przyrządzali zdrowe owocowe i warzywne przekąski. Wszystkie działania w ramach „Tygodnia Zdrowia” mają na celu w promowanie zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania wśród naszych uczniów.

Tydzień Zdrowia w klasie 1a: GALERIA

Tydzień Zdrowia w klasie 1b: GALERIA

Tydzień Zdrowia w klasie 1c: GALERIA

Tydzień Zdrowia w klasie 1d: GALERIA

Tydzień Zdrowia w klasie 2a: GALERIA 

Tydzień Zdrowia w klasie 3b: GALERIA

Tydzień Zdrowia w klasach 1-3 na lekcjach jęz. angielskiego:  GALERIA

Tydzień Zdrowia w klasach 4-6 na lekcjach techniki: GALERIA

Tydzień Zdrowia w klasach 4-6 na lekcjach informatyki: GALERIA

Tydzień Zdrowia w klasach 4-6 na lekcjach plastyki: GALERIA 

 

Obrazek

Konkurs Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”

Realizacja standardu I i III


Dnia 23 maja w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie odbył się Konkurs Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swoim codziennym życiu. Pierwszym etapem konkursu było wykonanie projektu graficznego do zamieszczenia na koszulce bawełnianej, zawierającego treści promujące wiedzę prewencyjną. Wysłaną pracę przygotowały uczennice klas szóstych: Maria Borysiuk i Helena Matysek.
Kolejnym etapem był test wiedzy z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Marek Ciechański, kl. IV b, Łukasz Antoniak kl. V a i Karolina Nurzyńska kl. VI c. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą.

 

Bal Jesieni 2014

Realizacja standardu II

23 października 2014 r. odbył się w naszej szkole „Bal Jesieni”. Była to już druga edycja tej imprezy, przygotowana wspólnie przez nauczycieli świetlicy oraz uczniów. Dzieci przybyły w wielobarwnych jesiennych kostiumach, które przygotowały wspólnie z rodzicami. Jednym z celów imprezy była promocja zdrowego stylu życia, dlatego też odpoczynkiem po wesołych zabawach i pląsach był poczęstunek przygotowany z owoców przyniesionych przez uczestników balu.

GALERIA

 

 

 

 

 

powrót