Logowanie

Nie pamiętasz hasła? Załóż nowe konto

Sonda

brak ankiet

Skontaktuj się z nami

81 525 25 26

Sport szkolny
Szkola Dobrych Praktyk
Rok odkrywania talentów
Librus
Akademia Przyszłości
tik-tak
okbdi
Moje miasto bez elektrośmieci
Mam kota na punkcie mleka
Rowerowa szkoła
Mistrzowie kodowania
Gaudium

Samorząd uczniowski

Samorząd uczniowski

W tej zakładce dowiesz się więcej na temat Samorządu Uczniowskiego działającego w naszej szkole.
 
 
Rok szkolny 2019/2020
 
 

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Dnia 8 listopada br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. To wielkie wydarzenie rozpoczęło się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego. Uczniowie podczas prezentowania części artystycznej przybliżyli nam rys historyczny tego wyjątkowego dla naszego narodu święta.  Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.


Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego

 
 

 "...Z okazji Dnia Chłopaka
wiele uśmiechów,
a mało złości,
jak najmniej smutków,
dużo radości,
długich chwil zabawy
i moc słodyczy..."
            Dziewczynki i Panie z SP 3
  

30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Dziewczynki z Małego Samorządu Uczniowskiego złożyły swoim kolegom najserdeczniejsze życzenia. Wszyscy bawili się świetnie, a życzenia bardzo ucieszyły chłopców.
Dobrze jest razem świętować w miłej i radosnej atmosferze :))

Opiekunowie MSU
 
 
 

W poniedziałek 23 września 2019 uczniowie z klas młodszych uroczyście powitali Jesień. Było bardzo radośnie i kolorowo. Wspólnie i wesoło ucząc się i bawiąc minął nam pierwszy jesienny dzień. Pani Jesień ukryła się w pożółkłych liściach, kasztanach i żołędziach leżących w kącikach przyrody, w dojrzałych czerwonych koralach jarzębiny, w pachnących grzybach.  Możemy zgodnie przyznać, że Jesień już przyszła.
                                                                                                   

Opiekunowie MSU

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rok szkolny 2018/2019
 
 
 

Przed Świętami Wielkanocnymi Mały Samorząd Uczniowski ogłosił Szkolny Konkurs na Najpiękniejszą ozdobę wielkanocną. Na konkurs wpłynęło 9 prac samodzielnie wykonanych przez naszych uczniów. Jury w składzie: p. wicedyrektor Agnieszka Adamczyk - Syta, p. Jolanta Wabik-Wielgus oraz p. Iwona Matraszek miało ogromny problem z wyłonieniem laureata, ponieważ wszystkie prace były przepiękne. W związku z tym, jury przyznało dziewięć równorzędnych nagród. Laureatami konkursu są:

·Norbert Gałan klasa I a

·Wojciech Skurko klasa I a

·Gabriela Bęczkowska klasa Ib

·Kacper Jóżwiak klasa I b

·Stanisław Smęt klasa I c

·Amelia Kowalska klasa I c

·Julia Popieleska klasa II a

·Michał Zacharski klasa II b

·Karolina Kotkowska klasa II c


Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy kreatywności oraz zdobycia nagród.


Opiekunowie MSU

 
 
 

DZIEŃ WIOSNY 2019 r.

Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić uczniom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszej szkole przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja szkoły z zimowej na wiosenną. W salach zazieleniły się kąciki przyrody. Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny. Witając wiosnę, 21 marca MSU zorganizował w szkole także „Zielony Dzień”. Każdy uczeń przyszedł do szkoły ubrany w kolorach żółtych, zielonych lub z przypiętym elementem symbolizującym wiosnę. W tym dniu uczniowie klas 0-3 po powrocie z kina zebrali się na boisku szkolnym, żeby pożegnać zimę i powitać wiosnę. Towarzyszyła nam marzanna, która oznajmiła, że od dzisiaj zima żegna się z nami i ustępuje miejsca wiośnie, która zaczyna swoje panowanie w przyrodzie i w pogodzie. Trzymamy ją za słowo ;). Podczas spotkania uczniowie mieli okazję przywoływać wiosnę wierszykami, piosenkami i głośnymi okrzykami. W ten sposób uczniowie wyrazili swoją radość z przyjścia nowej pory roku.

MSU

 
 

DZIEŃ KOBIET 2019 r.

Miłym wydarzeniem w naszej szkole był uroczyście obchodzony Dzień Kobiet. Chłopcy z Samorządu Uczniowskiego już od samego rana składali najserdeczniejsze życzenia wszystkim paniom naszej szkoły. Uczniowie  życząc szczęścia, uśmiechu,  radości, spełnienia najskrytszych marzeń, obdarowywali swe panie i koleżanki słodkim upominkiem.

 

Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego

GALERIA

 
 
 

WALENTYNKI 2019 r.

Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Na korytarzu zostały ustawione czerwone skrzynki, jedna na I piętrze dla klas 0-III i druga na parterze dla klas IV - VIII, do której uczniowie wrzucali samodzielnie wykonaną walentynkę. Mogli w ten sposób przesłać wyrazy sympatii i przyjaźni ulubionej koleżance, koledze a nawet ulubionej Pani. Uśmiechów i radości tego dnia było wiele. Cieszyli się obdarowani i nasi mali listonosze. Ale chyba największą radość mieli Ci, którzy z wielkim artystycznym zapałem tworzyli walentynkowe serduszka, bo przecież największą radością jest sprawianie radości innym :) 

 

Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego

GALERIA

 
 
 

Andrzejki 2018 r.

Tradycje andrzejkowe mają bardzo długą historię. Andrzejki do tej pory są nocą, która kojarzy nam się z magią, wróżeniem i tajemniczymi obrzędami. Jednak teraz jest to wesoła zabawa z przymrużeniem oka. Dawniej wróżby andrzejkowe traktowane były niezwykle poważnie. Dawne tradycje andrzejkowe znane są do dzisiaj. Jednak nie traktujemy ich już tak poważnie jak dawniej. W naszej szkole zabawy andrzejkowe odbyły się 30 listopada. Samorząd Uczniowski przygotował wróżby, z których korzystały chętne osoby.Zabawa andrzejkowa miała na celu zintegrowanie wszystkich dzieci oraz pozostawienie po sobie pozytywnych wspomnień dostarczając dzieciom wielu miłych wrażeń. Z radością można było obserwować, jak wspólnie potrafią się bawić uczniowie młodszych i starszych klas. 

Opiekunowie MSU

 
 

Dary dla Lubelskiego Stowarzyszenia "Animals", zgromadzone podczas drugiej zbiórki zorganizowanej w naszej szkole przez Szkolne Koło Wolontariusza i Samorząd Szkolny, trafiły już do adresatów. Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji, w imieniu podopiecznych Stowarzyszenia "Animals", z serca dziękujemy. Podziękowania dla naszej szkoły można znaleźć również na Facebooku Lubelskiego Stowarzyszenia "Animals".

 

Małgorzata Siodłowska
GALERIA

 
 
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

  23 listopada 2018r. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z uczniami do szkoły. Na korytarzach  zrobiło się kolorowo i „misiowo". Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. W czasie długiej przerwy uczniowie zrobili długi pociąg z misiami, żeby można było policzyć, jak wielu uczniów zaangażowało się w Święto Misia. Staraliśmy się zrobić zdjęcia wszystkim misiom, ale co chwila dochodziły kolejne osoby i było to bardzo trudne. Dodatkowo uczniowie z Małego Samorządu Uczniowskiego pochowali sylwetki misiów w całej szkole, a zadaniem uczniów było odnaleźć ich jak najwięcej. Uczniowie z klasy 2b okazali się najlepszymi detektywami, ponieważ odnaleźli aż 34 postacie z naszymi bohaterami.


Dziękujemy wszystkim za super zabawę.

Opiekunowie Małego Samorządu
GALERIA
 
 

1 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Dziewczynki z Małego Samorządu Uczniowskiego przygotowały dla swoich kolegów przepiękne laurkii słodką niespodziankę. Wszyscy bawili się świetnie, a przygotowane prezenty przypadły chłopcom do gustu.
Dobrze jest razem świętować w miłej i radosnej atmosferze :))

 
Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego

GALERIA

 
 
 
 
 
Rok szkolny 2017/2018
 
 
 

Dnia 23.04.2018 r. w naszej szkole obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Ziemi”, który przypada na 22 kwietnia. W tym dniu, z inicjatywy Małego Samorządu Uczniowskiego, uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami wybrali się przed budynek szkolny, aby zasadzić rośliny przygotowane przez chętnych uczniów oraz rodziców. Uczniowie z zaangażowaniem i zaciekawieniem pracowali przy sadzeniu roślin.  Najpierw dzieci wsypywały do doniczki keramzyt czyli warstwę drenującą. Później nasypywały odpowiednią ilość ziemi i  nasadzały kwiaty, uważając, aby nie uszkodzić rośliny ani jej korzeni. Następnie wszystkie kwiaty zostały podlane. Uczniowie dbają o to, aby w okolicy, na placu szkolnym, klasie, czy na korytarzu, było czyściej, przyjemniej i zdrowiej.  

Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego

GALERIA

 

Przed Świętami Wielkanocnymi Mały Samorząd Uczniowski ogłosił Szkolny Konkurs na Najpiękniejszą ozdobę wielkanocną. Na konkurs wpłynęło 14 prac samodzielnie wykonanych przez naszych uczniów. Jury w składzie: p. dyrektor Urszula Wesołowska, p. Jolanta Wabik-Wielgus oraz p. Iwona Matraszek miało ogromny problem z wyłonieniem laureata, ponieważ wszystkie prace były przepiękne. W związku z tym, jury przyznało pięć równorzędnych nagród i dziewięć wyróżnień. Sponsorem nagród w konkursie była nasza Pani Dyrektor Urszula Wesołowska.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy kreatywności oraz zdobycia nagród i wyróżnień.

 

Opiekunowie MSU

 Agnieszka Kawa

Małgorzata Szymańczuk

GALERIA

 

ODCHUDZAMY TORNISTRY

Czy wiecie, że według zaleceń Instytutu Matki i Dziecka waga plecaka szkolnego nie powinna przekraczać 10-15 % masy noszącego je ucznia? Niestety, tornistry dzieci chodzących do polskich szkół niejednokrotnie są dużo cięższe. Rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo obciążony jest kręgosłup małego dziecka. Lekarze alarmują, że coraz więcej dzieci ma wady postawy. Tymczasem noszenie przeładowanego plecaka to, co najmniej godzina dziennie z kilkukrotnym podnoszeniem go z podłogi i zarzucaniem na plecy oraz dźwiganiem po schodach. Zbyt ciężki tornister może przyczynić się do bólów pleców, zmniejszenia pojemności płuc, nieprawidłowej statyki ciała. W efekcie może to prowadzić do skrzywienia kręgosłupa. Dlatego tak ważne jest zapewnienie dzieciom aktywności fizycznej i wyrabianie właściwych nawyków ruchowych, czyli zachowania symetrii ciała przy wykonywaniu czynności ruchowych i statycznych jak na przykład oglądanie telewizji czy odrabianie lekcji.

Bardzo ważne jest, aby prawidłowo dobrać tornister, który:

• powinien mieć wyściełane, lekko usztywnione plecy oraz szerokie, miękkie szelki ustawione na równą długość, aby dziecko bez trudu mogło zawsze nosić plecak na obu ramionach

• powinien mieć dużo różnych kieszeni do równomiernego rozłożenia ciężaru

• nie musi mieć stelaża, ponieważ to niepotrzebnie zwiększyłoby ciężar samego plecaka

• pamiętajmy, że różnica w wadze pustego plecaka może się wahać od 0,5 kg do 2 kg! 

Cięższe rzeczy należy umieszczać na dnie, a wyżej lżejsze.

Prawidłowo dobrany tornister zapobiega dysfunkcjom układu ruchu.

By uniknąć noszenia przez dzieci zbędnych rzeczy, zawartość tornistrów powinni kontrolować przede wszystkim rodzice.

Akcja wprowadzona w obecnym roku szkolnym przez samorząd „Odchudzamy tornistry” ma na celu uświadomić uczniom i rodzicom jak ważne jest zmniejszenie objętości masy  plecaków oraz zaprzestanie noszenia niepotrzebnych przyborów.  

Dnia 19.03.2018 r. zważono ponad 90 uczniów z klas 1-3  i ich plecaków. Z badań wynikło, że 35 uczniów  miało jeszcze zbyt ciężki plecak, który przekraczał 10 %  masy ucznia. Średnia waga plecaków wynosiła ok 3kg . Plecak rekordzisty z klasy 3 ważył 6 kg.

Pamiętajmy: 

Wzorcowy piórnik to: pióro lub długopis, ( zapasowy długopis), ołówek (zastrugany i zapasowy),strugaczka, gumka do mazania, linijka, 6 kredek (zaciętych), lub pisaków lub cienkopisów, klej , nożyczki, zakreślacz. 

Zawartość tornistra: Tylko podręczniki i ćwiczenia potrzebne w danym dniu, śniadanie, 

Woda zdatna do picia bez ograniczeń znajduje się na parterze w źródełku!

 

Opiekun Małego Samorządu Uczniowskiego

 

 

Wielkanocna zbiórka

Żywność i środki czystości zebrane podczas akcji _"Wielkanocna zbiórka" _zostały przekazane potrzebującym.

Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji DZIĘKUJEMY.

Szkolne Koło Wolontariusza

Samorząd Szkolny

Mały Samorząd Szkolny

Galeria

 

Dnia 21 marca uczniowie klas I - III radośnie powitali najpiękniejszą porę roku - wiosnę. Barwnym korowodem z piosenką na ustach wraz z Marzanną przemaszerowali przez teren szkoły. Na boisku szkolnym wykrzykiwali hasła zmuszające zimę do odejścia, a zachęcające wiosnę do przyjścia i rozgoszczenia się na dobre.

 Tam daleko gdzie wysoka sosna,

maszeruje drogą mała wiosna

Ma spódniczkę mini, kolorowe butki

i jeden warkoczyk krótki…

 Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego

GALERIA

 
Miłym wydarzeniem w naszej szkole był uroczyście obchodzony Dzień Kobiet.
 
Chłopcy z Samorządu Uczniowskiego już od samego rana składali najserdeczniejsze życzenia. Uczniowie obdarowywali swe koleżanki słodkim upominkiem i laurką. Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń i wiele innych ciepłych słów życzyli nasi mężczyźni małym damom z okazji ich święta.
 
 Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego
Agnieszka Kawa, Małgorzata Szymańczuk

GALERIA

 

Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. To ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. Tego dnia ludzie wysyłają do bliskich „walentynkę" - wiersz, podziękowanie albo wyznanie miłosne. Niekiedy obdarzają się upominkami. A wszystko to z okazji Walentynek  przypadających 14 lutego. Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Na korytarzu zostały ustawione czerwone skrzynki, jedna na I piętrze dla klas 0-III i druga na parterze dla klas IV - VII, do której uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie wybrani „listonosze” posegregowali pocztę i rozdali wszystkim adresatom. 

Opiekun Małego Samorządu Uczniowskiego

GALERIA

 
 

W świątecznym nastroju

Przed Świętami Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najpiękniejszy wystrój świąteczny naszych sal. Wszystkie dekoracje okazały się piękne i wyjątkowe. Trudno byłoby ocenić, która z nich jest najładniejsza. Wszystkie zasługiwały na wyróżnienie. Dziękujemy za stworzenie miłej atmosfery i świątecznego nastroju w naszej szkole.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

GALERIA

 
 
 
Upamiętniając zwyczaj wróżb, w naszej szkole Samorząd Uczniowski wraz z paniami z biblioteki zorganizował  „bajkowe andrzejki”. Chętni uczniowie tego dnia poprzebierali się za postacie z bajek lub przynieśli odpowiednie rekwizyty charakterystyczne dla danej baśni.  Każdy mógł wykazać się kreatywnością i zdolnościami plastycznymi.  Wszystkie przerwy zamieniały się w bajkowy świat. Starszy i młodszy Samorząd Uczniowski przygotował również wróżby, z których korzystały chętne osoby. Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są z przymrużeniem oka.
Karolina Jach
Opiekun Małego Samorządu Uczniowskiego
 
 
 
 
25 listopada Dzień Pluszowego Misia
Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.
Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku. W dobie telewizji, komputerów i tabletów chcieliśmy przywrócić misia do łask, stąd pomysł na organizację tego święta w naszej szkole. Dzieci przyniosły swoje, ulubione pluszaki, które nieodłącznie kojarzone są z beztroskim czasem dzieciństwa, dlatego też chcielibyśmy, aby nasi uczniowie mieli piękne wspomnienia związane ze swoimi ulubionymi misiami .
 
 
Opiekun Małego Samorządu Uczniowskiego
Karolina Jach
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

"...Żegnamy Cię lato, kochamy Cię za to

że czas twój słoneczny, jest dla nas bajeczny .

Lecz razem z latawcem odejść Ci już pora,

bo za drzwiami czeka jesień..."

23 września witamy kalendarzową jesień, jednak tego roku dzień ten przypadł w sobotę, a więc dzień wcześniej 22 września w piątek Mały Samorząd Uczniowski zorganizował barwne powitanie jesieni.W tym dniu uczniowie klas I –III przyszli ubrani w kolory jesieni (żółty, czerwony, brązowy).  W szkole zrobiło się kolorowo i wesoło, a my mamy nadzieję, że jesień odwdzięczy się i będzie równie piękna jak my tego dnia.

Karolina Jach

Opiekun MSU

 
 
 
 
Rok szkolny 2016/2017
 
 
 
 

Dnia 21 marca uczniowie klas I - III powitali uroczyście pierwszy kalendarzowy dzień wiosny. Barwnym korowodem wraz z Marzanną przemaszerowali wokół szkoły. Na boisku szkolnym odbyło się uroczyste pożegnanie zimy i powitanie najpiękniejszej pory roku. Śpiewom i zabawom nie było końca! Po powrocie do szkoły Samorząd Uczniowski przekazał Marzannę na ręce Pani Dyrektor Urszuli Wesołowskiej, która z radością ogłosiła koniec zimy :)))

Zapachniało, zajaśniało – wiosna, wiosna, wiosna ach to ty…

 
 
 
 
 


14 lutego 2017 r. w naszej szkole  odbyła się dyskoteka z okazji  Walentynek.

Zabawę prowadzili uczniowie klas VI. Zadbali o dobrą muzykę, przy której wszyscy wspaniale się bawili. Nie zabrakło tańców integracyjnych, takich jak Belgijka. Na zakończenie dyskoteki odbył się konkurs wyłaniający Króla i Królową parkietu. Zadaniem zgłoszonych par był taniec z balonem. Zwycięzcami zostali Oliwia Pastwa i Jakub Tomasik. Wszyscy przybyli uczniowie dobrze się bawili i nikt nie podpierał ściany. 

 

 


14 lutego 2017r. w naszej szkole  obchodziliśmy  - Walentynki.  Tego dnia w szkole królował kolor czerwony. Samorząd Uczniowski już tydzień wcześniej rozpoczął przygotowania do tego szczególnego dnia. W tygodniu poprzedzającym walentynki uczniowie, którzy chcieli wyrazić uczucia swoim sympatiom, kolegom, przyjaciołom wrzucali kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanego pudełka. W dzień walentynek uczniowie z samorządu uczniowskiego roznosili walentynkową  korespondencję od klasy do klasy. Wśród korespondencji znalazły się również walentynki dla nauczycieli, co było bardzo miłe. Nie zapomniano o odpowiedniej dekoracji świetlicy i klas– wszędzie pojawiły się ozdoby w kształcie serc. W czasie przerw włączana była muzyka, a po południu została zorganizowana dyskoteka dla klas IV- VI. W walentynki królował tylko jeden kolor - ognista czerwień. Większość, zarówno uczniów, jak i nauczycieli, tego dnia mieli coś w kolorze czerwonym.

GALERIA

 

Andrzejki to idealny czas na wróżby. To zwyczaj sięgający czasów Słowian. Dawniej istotną część wieczoru andrzejkowego stanowiły wróżby, mające obecnie charakter zabawowy. Najpopularniejsze wróżby andrzejkowe to lanie wosku przez klucz,  wróżby z kart klasycznych oraz wszelkiego rodzaju wróżby miłosne, między innymi ze skórką jabłka, butami  u progu, studnią, kartkami z męskimi imionami wkładanymi pod poduszkę. Przez lata zwyczaje się zmieniały, teraz bawimy się wspólnie, wróżąc sobie nawzajem, łącząc  te wróżby z konkursami i wesołą zabawą. Dlatego i my w naszej szkole postanowiliśmy się trochę pobawić  i przy współpracy Samorządu Uczniowskiego na przerwie odbyły się andrzejkowe wróżby. Chętne osoby poznały imię swojego przyszłego małżonka, dowiedziały się jaki zawód będą wykonywały jak dorosną, jakiego zwierzęcia mają cechy, czy spełnią się ich marzenia itp. Dziękujemy za świetną zabawę.

GALERIA

 

25.11.2016 r. - Światowy Dzień Pluszowego Misia

Wielkie liczenie Misiów.
Z okazji Dnia Pluszowego Misia, Mały Samorząd Uczniowski postanowił policzyć jak dużo misiów "przyszło" do naszej szkoły tego dnia. W piątek 25.11.2016 .r na długiej przerwie o godz. 12.30 na korytarzu I piętra odbyło się liczenie naszych przyniesionych misiów. Misie ustawione w pociąg, zajęły całą długość korytarza. Naliczyliśmy 189 misiów. Liczenia było mnóstwo, ale śmiechu i zabawy jeszcze więcej. W przyszłym roku mamy zamiar pobić nasz rekord.
Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego.

GALERIA

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  

 

W dniach 21 - 22 listopada w naszej szkole odbyła się zbiórka słodyczy dla dzieci z Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i ofiarności naszych kochanych uczniów i ich rodziców, udało nam się zebrać dziesięć dużych pudeł łakoci. W dniu 23 listopada wszystkie dary zostały przekazana podopiecznym hospicjum. Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję składamy serdeczne podziękowania.

Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego
 
 
 
 
 
 
 
  


Mały Samorząd Uczniowski
W roku szkolnym 1016/17 został utworzony Mały Samorząd Uczniowski składających się po jednym przedstawicielu z klas 1-3.
Przedstawiciele  Małego Samorządu Uczniowskiego z poszczególnych klas to:
1a- Magdalena Cieniuch
1b-Aleksandra Podsiadły
2a- Oliwia Kruczek
2b-Anna Celoch
2c- Michał Gilewicz
2d- Gabriela Gałan
3a- Milena Smoląg
3b-Antoni Stepuch
3c- Milena Burak
3d- Bartosz Patroń
Celem głównym jest przede wszystkim rozwijanie samorządności wśród uczniów klas 1-3.
Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego
Karolina Jach- wychowawca klasy 2d
Agniesza Gołkiewicz –Kawa-wychowawca klasy 2c
Małgorzata Szymańczuk- wychowawca klasy 1b

 
 
 
 
 
20.10.2016 r. - Nie tylko nauką uczeń żyje.
 
W miniony czwartek w naszej szkole odbyła się, dość długo wyczekiwana, dyskoteka dla klas IV-VI, zorganizowana tradycyjnie przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie bawili się bardzo dobrze i choć frekwencja nie była stuprocentowa, to zabawę zdecydowanie można uznać za udaną. Miła atmosfera i chęć do zabawy zostały wydatnie wzmocnione przez świetną muzykę – DJ-e stanęli na wysokości zadania i, jak podkreślała znaczna część uczestników, sprawili, że wydarzenie będą mile wspominali. Zapraszamy do obejrzenia relacji z imprezy.
 
 
 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 19.09.2016 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Społeczność uczniowska wybierała swoich przedstawicieli spośród 5 kandydatów.
Komisja wyborcza w składzie: Klaudia Pastwa kl. VI a, Oliwia Pastwa kl. VI a, Barbara Nykiel kl. VI a, Klaudia Wideńska kl. VI b
czuwała nad prawidłowym przebiegiem glosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów. Nauczycielem nadzorującym przebieg wyborów był opiekun Samorządu Uczniowskiego: Małgorzata Piskorska. Oto wyniki:

1. Maksymilian Wieczorski kl. VI c – 77 głosów - PRZEWODNICZĄCY SAMORZĄDU
2. Stanisła​w ​w Chołody kl. VI a – 70 głosów - ZASTĘPCA
3. Aleksandra Grzegorczyk kl. V c – 57 głosów- SKARBNIK

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

GALERIA

 

 

 

 Rok szkolny 2015/2016 

 

 

 

 Andrzejki 2015

25 listopada Samorząd Uczniowski  zorganizował dla uczniów z klas 4-6 dyskotekę andrzejkową. Przez dwie godziny uczniowie wykazywali się umiejętnościami tanecznymi. Zgodnie z tradycją były  "wróżby"  i "przepowiednie". Uczniowie spędzili wieczór w na wspólnej zabawie, a na wszystkich twarzach  gościły uśmiechy.

 

 

 


14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie zaangażowani w pracę Samorządu przygotowali z tej okazji uroczysty apel.  Przed rozpoczęciem części oficjalnej Pani Dyrektor przedstawiła  Radę Samorządu Uczniowskiego, wręczając wszystkim jej członkom akty nominacji. Ogłoszone zostały także wyniki wyborów na Rzecznika Praw Ucznia, którym został p. Marcin Ciećko. Głównym jednak punktem obchodów była uroczystość przygotowana przez Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem p. Małgorzaty Piskorskiej. Był to bardzo ciekawy i urozmaicony program artystyczny. Uczniowie śpiewali, recytowali wiersze, odegrali także krótkie scenki kabaretowe. Wszystko to, dla nauczycieli oraz niepedagogicznych pracowników szkoły, w podzięce za trud włożony w nauczanie, wychowanie i opiekę nad uczniami.

Małgorzata Piskorska

GALERIA

 

 

 

01.10.2015 r. - Dzień Chłopaka był pierwszą imprezą w roku szkolnym 2015/2016 zorganizowaną dla naszych uczniów. Była to również okazja, by nowo wybrany Samorząd Uczniowski pokazał swoje zdolności organizacyjne, podczas przygotowania zabawy z okazji święta chłopców. Wzorem lat ubiegłych zorganizowana została dyskoteka, urozmaicona licznymi zabawami i konkursami, która zapewniła wszystkim dobrą zabawę i masę śmiechu. Dyskoteka udała się znakomicie. Wszyscy uczniowie z klas IV-VI świetnie się bawili. Takie zabawy pokazują, że w szkole można się tylko uczyć, ale również miło wspólnie spędzać czas.

Małgorzata Piskorska


 

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

1. Karolina Zbiciak kl. VI a – 68 głosów - PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU
2. Paulina Wilewska kl. VI b – 43 głosy - ZASTĘPCA
3. Karolina Wójcik kl. VI b – 25 głosów- SEKRETARZ


GALERIA

 

 

Rok szkolny 2014/2015
 

Wyniki konkursu na najpiękniejszą bombkę: POBIERZ

Zdjęcia laureatów konkursu: POBIERZ

 

Wyniki głosowania na kandydatów do Samorządu : POBIERZ

 

 

 Rok szkolny 2013/2014

 Cześć! Tu szóste klasy :D chcielibyśmy przedstawić kilka dni z naszego szkolnego życia. Przygotowaliśmy kilka zdjęć, które są opisywane i robione przez nas :D
Mamy nadzieję, że każdemu się spodobają ;) Serdecznie zapraszamy do obejrzenia ;)
  
cz. 1       
29 lutego - 6 marca 2012 r. Galeria
 
 
cz. 2       
7 - 16 marca 2012 r. Galeria
 
cz. 3       
kwiecień 2012 r. Galeria

 

powrót