Logowanie

Nie pamiętasz hasła? Załóż nowe konto

Sonda

brak ankiet

Skontaktuj się z nami

81 525 25 26

Sport szkolny
Szkola Dobrych Praktyk
Rok odkrywania talentów
Librus
Akademia Przyszłości
tik-tak
okbdi
Moje miasto bez elektrośmieci
Mam kota na punkcie mleka
Rowerowa szkoła
Mistrzowie kodowania
Gaudium

Świetlica

Świetlica

 

Chcesz wiedzieć jak działa świetlica? - Regulamin wszystko wyjaśni POBIERZ

Chcesz zapisać dziecko do świetlicy? - Wypełnij wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy POBIERZ

 

 

Rok szkolny 2018/2019

 

WARSZTATY WIELKANOCNE

Dnia 01.04.2019 r odbyły się w naszej szkole warsztaty wielkanocne. Nauczyciele świetlicy zaprezentowali swoje prace, które były inspiracją dla uczniów i ich rodziców. Wykonanie pięknych palm z bibuły, koszyczków wielkanocnych, pisanek oraz ptaszków było inspiracją do tego, aby spotkać się, porozmawiać, a co najważniejsze nauczyć się robić nowe rzeczy i w przyszłości udekorować nimi swój wielkanocny stół.

Organizatorzy-nauczyciele świetlicy:  

Dorota Kołsut, Klaudia Jarząbek,

Anna Koter, Agnieszka Bakalarz,

Dorota Kloc-Tuchalska,  Grażyna Pracka

GALERIA

 

 

WYSTAWA „NA ANTARKTYDZIE”

Inspiracją do wykonania prac przez uczniów przebywających w świetlicy oraz przygotowania wystawy była masa papierowa, którą można wykorzystać do wielu rzeczy - jest plastyczna, lekka oraz łatwa do wykonania. Podczas zajęć świetlicowych dzieci wykonały zwierzęta, takie jak: misie polarne, pingwiny oraz foki. Takie zajęcia były świetną zabawą oraz ćwiczeniem manualnym dla małych rączek.

Anna Koter

GALERIA

 

  Gratulujemy laureatom konkursu  "Mistrzowie Lego"

Z 53 tegorocznych uczestników uczniowie wyłonili 4 laureatów.
Jakub Gruszczyński kl. 4a - I miejsce
Damian Kasprzycki kl. 3b - II miejsce
Zuzanna Łysiak i Dawid Augustynowicz kl. 1c-ex aequo- III miejsce
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i upominki.

 

 

 

 

 

Protokół
z posiedzenia Komisji Konkursowej Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2018/2019 pod hasłem „Moja bezpieczna przygoda wakacyjna”
z dnia 19.11. 2018 r.


Protokół POBIERZ

GALERIA

 

 

 

 

LISTOPAD W ŚWIETLICY
Jak co roku w świetlicy kładziemy nacisk na rozwój umiejętności manualnych. Bardzo dobrym materiałem, który umożliwia kształcenie tych umiejętności jest masa solna. Można z niej wyczarować piękne rzeczy, a przy okazji świetnie się bawić. Dzieci poznały co to jest fauna i flora, a także  dowiedziały się jakie gatunki grzybów można znaleźć w lesie.

GALERIA

 

 

 

 

 

Świetlicowe przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

W świetlicy nr 8 ruszyły gorączkowe przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Bombki, stroiki, mikołaje i gwiazdki wykonane różnorodnymi technikami będą ozdobą świątecznych stołów i choinek.

GALERIA

 

 

 

 

 

 "Mój Przyjaciel Miś 2018" - laureaci szkolnego konkursu plastycznego:

Natasza Danielewicz  kl. 0a
Adam Brzezina  kl. 0b
Stanisław Chudziak  kl. 1a
Kalina Bywalec  kl. 1b
Aleksandra Iwanicz  kl. 1c
Estera Wachol  kl. 2a
Amelia Kułakowska  kl. 2b
Laura Marcińska  kl. 2c
Hanna Smit  kl. 2c
Filip Winiarski  kl. 3a

 GALERIA

 

 

 

 Niepodległość mamy w sercach.

Uczniowie ze świetlicy nr 8 już od dłuższego czasu przygotowywali się do obchodów 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas warsztatów orgiami, przeprowadzonych przez babcię uczennicy p. A. Wierzyńską, wykonali 100 białych i czerwonych ptaków.  W dniu 08. listopada zorganizowali dla swoich młodszych i starszych kolegów akcję plastyczną pt. „Namaluj godło Polski.” Prace powstałe podczas warsztatów i akcji zdobią główny hol szkoły.
 Ewelina Szczepanik i Jolanta Wabik-Wielgus.

 GALERIA

 

 

 

 

Jesiennie

Jak co roku, podczas jesiennych spacerów, zbieraliśmy kasztany, żołędzie i kolorowe liście. W trakcie zajęć świetlicowych wykonaliśmy z nich śmieszne ludziki i zwierzątka. Doskonale bawiliśmy się także podczas malowania ziemniaczanymi stemplami. Efekty naszych plastycznych zabaw widać na zdjęciach.

  GALERIA

 

 

 

 

 

 

 Bal Jesieni 2018

 W poniedziałek, 22 października, już po raz szósty odbył się w naszej szkole Bal Jesieni. Kostiumowa zabawa taneczna  przygotowana została przez nauczycieli świetlicy, we współpracy z wychowawcami oraz rodzicami uczniów klas 1-3. 

 GALERIA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rok szkolny 2017/2018

 

 

 

Styczeń 2018 - Skąd się biorą dźwięki ?

 

Czy można zobaczyć dźwięki ? Dlaczego Kosmici nie urządzają dyskotek ? Jak „zagrać” na kieliszku wypełnionym wodą ? Na te i inne pytania próbowali odpowiedzieć uczniowie klasy 3d, podczas otwartych zajęć świetlicowych  w dniu 22.01.2018 r.

Jolanta Wabik-Wielgus

GALERIA

 

 

 

 

  

Styczeń 2018 - Współpraca popłaca.

Papierowy łańcuch każdy potrafi zrobić. Wystarczy kolorowy papier, nożyczki  i klej. Chociaż wykonanie łańcucha nie jest trudne, to najszybciej i najprzyjemniej wykonać go w trakcie pracy zespołowej. Trzecioklasistom nie zabrakło ani pomysłów kolorystycznych ani zapału do pracy. Łańcuchy ozdobiły salę gimnastyczną podczas Balu Karnawałowego.

Jolanta Wabik-Wielgus

GALERIA

 

  

 

 

Styczeń 2018 - Sportowo i wesoło.

Zabawy i ćwiczenia w grupie uczą zachowań prospołecznych, dziecko podporządkowuje się wspólnie ustalonym normom i zasadom. Aktywność fizyczna wpływa nie tylko  na rozwój sprawności fizycznej, kształtuje charakter  i osobowość. To najlepsza forma odpoczynku po lekcjach.

Jolanta Wabik-Wielgus

GALERIA

 

   

 

 

Styczeń 2018 - Dziecko potrafi, czyli drugie życie plastikowej słomki i tekturowego pudełka.

Kreatywność jest cechą wrodzoną każdego dziecka i najlepsze, co możemy zrobić, to… nie psuć i nie przeszkadzać w jej rozwijaniu.

 

Robert Gromaszek
Jolanta Wabik-Wielgus
 

 

 

 

Miśki, misie, misiaczki.

 Grudzień 2017 - Pluszowy miś to nasza ulubiona maskotka .  Z pomocą koleżanek z klas 7. postanowiliśmy uszyć je z filcu. Jak wyszło ? Zobaczcie sami. Dla nas, są najpiękniejsze !!!

 

Jolanta Wabik-Wielgus

GALERIA

 

 

 

Miesiąc grudzień obfitował w świetlicy nr 8 w ciekawe wydarzenia. Dnia 14.12. odbyły się warsztaty kulinarne zorganizowane w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie. Uczniowie klas 2b, 3c, 3d i 6c uczyli się samodzielnego przygotowania słodkich przekąsek, tak aby były posiłkiem wartościowym i zdrowym. Kulki Mocy – bo tak nazwaliśmy nasze słodkości, to zmiksowane daktyle, które uczestnicy zajęć łączyli (zgodnie z własnymi upodobaniami kulinarnymi i fantazją ) z różnymi orzechami, suszonymi owocowcami i nasionami. Zabawa była wyśmienita, a samodzielnie wykonane kulki smakowały wybornie i z pewnością dodały nam mocy. Na kolejnych warsztatach, dnia 18.12., czując atmosferę zbliżających się świąt, postanowiliśmy wykonać kartki z życzeniami. Dziękujemy serdecznie Pani Magdalenie Kaproń – mamie uczennic z klasy 6c i 5a za pomysł, i pomoc w przeprowadzeniu warsztatów.

Jolanta Wabik-Wielgus

  GALERIA warsztay kulinarne

GALERIA warsztaty plastyczne

 

 

Grudzień 2017 r. - Przygotowania do Świąt zaczęliśmy od wykonania kartek z życzeniami. Najpierw wykoanilśmy projekty, potem przerysowaliśmy je na bezbawną folię by następnie pokolorować farbami akrylowymi. Trzeba się było wykazać cierpliwością i precyzją wykonania. Ale było warto - taka kartkę każdy chciałby otrzymać.

 

GALERIA

 

 

 

 

30.11.2017 r. klasa 3d w ramach zajęć świetlicowych uczestniczyła w warsztatach tanecznych. Uczniowie poznawali, mało jeszcze znane w Lublinie, tańe izraelskie. W drugiej części spotkania próbowali swoich sił w hip-hopie. Warsztaty prowadził instruktor p. Damian Sadłocha.

Jolanta Wabik-Wielgus

GALERIA

 

  

 

 

Listopad 2017 r. - Wprawdzie większośc ptaków odleciała już na zimę, ale nie w naszej świetlicy. Wielobarwne ptaszki uszyte przez nas  z filcu rozweseliły smutną, jesienną pogodę. Dziękujemy Tacie Szymona Roskala z kl. 3c za przywiezienie drzewa, na którym mogliśmy je wyeksponować. 

GALERIA

 

 

 

  

  

 

Listopad  2017 r.  - Jak zatrzymać na dłużej bogactwo jesiennych barw ? Wykorzystaliśmy do tego masę solną i kolorowe farby. Zagniatanie, wałkowanie, wycinanie, odciskanie, suszenie, malowanie i lakierowanie to bardzo fajna zabawa. A co z tego wszystkiego wyszło - widać na zdjęciach.

 

GALERIA

 

 

 

Bal Jesieni 2017

09.11.2017 r. - We czwartek, 9 listopada, już po raz piaty odbył się w naszej szkole Bal Jesieni dla uczniów klas 1-3. Zabawa taneczna ze słodkim poczęstunkiem, w kolorowych jesiennych kostiumach, przygotowana została przez nauczycieli świetlicy, rodziców i wychowawców klas 1-3.

 

GALERIA

 

 

 

 

Październik 2017 r. - Pozostałe liście wykorzystaliśmy do nauki techniki frotażu. Wprawdzie "troszkę" się pobrudziliśmy, ale warto było obejrzeć swoja pracę na świetlicowej wystawie.

 

GALERIA

 

 

 

  

 

Październik 2017 r. - Zachwyciły nas zebrane na spacerze jesienne liście. Postanowiliśmywykorzystać je do prace plastycznych. Włożyliśmy w ten projekt dużo serca, pracy, liści i kleju. Zabawa była wspaniała, a efekt oceńcie sami.

 

GALERIA

 

 

 

 

 

Październik 2017 r. - Zabawy sportowe to ulubiona rozrywka klasy 3c. Nie ma nic lepszego na poprawę humoru w deszczowy dzień.

 

GALERIA

 

 

 

 

 

 

Wrzesień 2017 r. - Stempelki z ziemniaków w dzieciństwie robił chyba każdy, jeśli nie w domu, to w przedszkolu lub w szkole. Kształty naszych stempli wycięliśmy foremkami do ciastek a do stemplowania użyliśmy farb plakatowych. Prace, które wykonaliśmy można obejrzeć na wystawie przy  świetlicy nr 8. Jesteśmy z nich bardzo dumni !

 

Jolanta Wabik-Wielgus

GALERIA

 

 

Wrzesień 2017 r.

Ziemniak to "wielofunkcyjne" warzywo. Doskonale sprawdza się jako materiał do zajęć plastyczno-technicznych. Nasze ziemniaczane mini rzeźby - stworki i potworki, ludziki i dziwnoludy, zwierzęta i baśniowe postacie - prezentujemy w poniższej galerii.

Jolanta Wabik-Wielgus

GALERIA

 

 

 

 WRZESIEŃ 2017 R.

Kasztanowe ludziki i jarzębinowe korale to chyba  najbardziej popularna jesienna zabawa dla dzieci. My  bawiliśmy się doskonale, a co w trakcie tych zajęć powstało - widać na zdjęciach.

 Jolanta Wabik-Wielgus

GALERIA

 

 

 

 

 

 

 

 

Rok szkolny 2016/2017

 

 

 

Maj 2017 r. - Podczas zajęć świetlicowych chętnie sięgamy po plastelinę.

 

GALERIA

 

 

 

 

 

  

W dniach 8-12 maja nauczyciele świetlicy zorganizowali warsztaty tworzenia witraży w kształcie motyli. W warsztatach wzięło udział 70 uczniów klas I- III . Powstały przepiękne kolorowe witraże, które wzięły udział w konkursie „700 motyli na 700- lecie miasta Lublina”.

 

 

   

 

28.04.2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Z tej okazji, podczas zajęć świetlicowych, wykonywaliśmy biało-czerwone serca, które z dumą nosiliśmy przypięte do ubrań.

 

 

 

 

21.04.2017 r. - tego dnia obchodziliśmy w świetlicy Dzień Ziemi, z tej to okazji uczennice klas: VA, IVA, IIIA, IIIB, IIB i IIc ​​wykonały kulę ziemską i napisały życzenia dla niej.​ Dzieło zostało wystawione na korytarz na parterze. Działania prowadziły Panie: Paulina Daniewska, Agnieszka Bakalarz, Grażyna Pracka.

 

 

 

 

19.04.2017 r. - Spotkanie z lubelską poetką Panią Alicją Barton zorganizowane przez nauczycieli biblioteki i świetlicy.

 

 

GALERIA

 

  

WALENTYNKI 2017

14.02.2017 r. - samodzielnie uszyte serduszko z filcu to doskonały prezent na Walentynki.

 

GALERIA

 

 

 

 

 

W lutym poznawaliśmy ciekawe techniki malarskie. Nauczyliśmy się malować farbami akrylowymi na folii wiemy również, że zwykła linijka może być doskonałym narzędziem malarskim. Przyjemnie jest zobaczyć swoją pracę na szkolnej wystawie.

 

GALERIA

 

 

  

 

Grudzień 2016 r. - grudzień to miesiąc w którym wykonywaliśmy ozdoby choinkowe. Częśc z nich ozdobiły szkolne i domowe choinki, częśc przeznaczyliśmy na szkolny kiermasz.

GALERIA

 

 

 

 

 

Listopad 2016 r. - Poczas zajęć świetlicowych i koła plastycznego wykonywalismy prace na ogólnopolski konkurs plastyczny "Anioły są takie".
Chociaż nie otrzymaliśmy w tym konkursie nagród i wyróżnień, jesteśmy ze swoich rysunków bardzo dumni.

GALERIA

 

 

 

Listopad 2016 r. - Światowy Dzień Pluszowego Misia - podczas zajęć świetlicowych szyliśmy z filcu miśki, misie i misiaczki.

 

GALERIA

 

 

 

 

 

25.10.2016 r. - IV edycja "Balu Jesieni" -  impreza dla uczniów kls 0-6 zorganizowana w ramach ogólnopolskiego programu "Szkoła Promująca Zdrowie".

 

GALERIA

  

 

 

 

"Moja bezpieczna droga do szkoły"
 
Laureaci świetlicowego konkursu plastycznego: 
I  - miejsce - Maciej Rzeszutko  kl. 3b
II - miejsce - Maciej Błaszczak  kl. 2a
III - miejsce - Mikołaj Kłos  kl. 3b
Wyróżnienia: Aleksandra Kowalczyk  kl. 1b, Wiktor Trojak  kl. 1b, Sebastian Kawski  kl. 2c .
 Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.
 
 
 
 

 

 Z wielkim zaangażowaniem tworzyliśmy ziemniaczane ludziki i stworki.

 

GALERIA

 

 

 

 

 

Stempelki z ziemniaków

Październik 2016 r. - ziemniak to nie tylko smaczne warzywo ale także doskonałe tworzywo do zajęć plastycznych.

 

 

 GALERIA

 

 

Bezpieczna droga do szkoły

Wrzesień 2016 r. - przypominamy zasady bezpiecznego  poruszania się w ruchu drogowym.

 

GALERIA

 

 

 

 

Barwy Jesieni

Wrzesień 2016 r. - malujemy, urzeczeni barwami jesieni.

 

 

GALERIA

 

 

 

 

 

 

Rok szkolny 2015/2016

 

 

Wiosna w świetlicy

 

 


Co może wyrosnąć z małego nasionka ? Musieliśmy to sprawdzić.
W kwietniu, na okiennym parapecie założyliśmy hodowlę fasoli, szczypiorku i cynii. Opiekowaliśmy się naszymi roślinkami przez cały miesiąc, codziennie sprawdzaliśmy czy mają wystarczającą ilość wody i światła. A w maju ?! - Obejrzcie zdjęcia!  I jeszcze coś.
Pamiętajcie - samodzielnie wyhodowany szczypiorek smakuje najlepiej  !!!

 

GALERIA

 

 

 

 

 

Pewnego dnia postanowiliśmy zrobić kolorową masę solną. Zadanie nie było trudne a zabawa wyśmienita. Co ztego wynikło - zobaczcie w galerii zdjęć poniżej.

GALERIA

 

 

 

 

 

 

Już nie możemy doczekać się wiosny. Ptaszki z kolorowych pianek i piórek, które wykonaliśmy w świetlicy, będą barwnym elementem wiosennych dekoracji.

 

GALERIA

 

 

  

 


Marzec 2016 r. - Zgodnie z polską tradycją wykonaliśmy pisanki i świąteczne stroiki, które były ozdobą wielkanocnych stołów w naszych domach.

GALERIA

 

 

 

 

 

 

 

 

Zima w świetlicy

 

Mistrzowie Lego - Krzysztof Jakubczyk i Maciej Stolarz z klasy 2d zostali laureatami swietlicowego  konkursu kreatywnego budowania z klocków Lego.

GALERIA

 

 

 

 

 

 

 

Styczeń  2016 - Dla kochanych Babć i Dziadków własnoręcznie wykonaliśmy ozdobne pudełeczka.

 

 

 

GALERIA

 

 

 

 

 

Grudzień 2015 r. - przygotowania do kiermaszu ozdób świątecznych.

 

 

 GALERIA

 

 

 

 

 

Type the title here

16.12.2015 r. - ozdoby choinkowe wykonane własnoręcznie, na choince prezentują się najpiękniej.

 

 

GALERIA

 

 

 

 

 

 

Jesień w świetlicy 

 

27.10.2015 r. - Dzisiaj w świetlicy, uczniowie klas I - III uczestniczyli w III edycji Balu Jesieni - zabawie tanecznej , przygotowanej przez wychowawców świetlicy we współpracy z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej.
Dzieci przybyły na bal w wielobarwnych, jesiennych kostiumach. Wszyscy uczestnicy bawili się wyśmienicie - były korowody, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach. Uczniowie tańczyli z kolegami, nauczycielami oraz rodzicami w rytm znanych i lubianych przebojów muzycznych . Obyło się także uroczyste pasowanie pierwszaków na „świetliczaka”. Wielkie emocje towarzyszyły  dzeciom podczas konkursów zręcznościowych - wszyscy uczestnicy zostali zwycięzcami  i otrzymali drobne upominki. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały młodych tancerzy. Podczas zasłużonego odpoczynku wybornie smakowały przyniesione na bal jesienne owoce i upieczone przez mamy ciasteczka.
Wspólna zabawa sprawiła wiele radości wszystkim uczestnikom balu.

GALERIA

 

Laurka z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wykonana na zajęciach komputerowych przez ucznia klasy 2c
Szymona Sekułę.

 

 

 

 

Jesienne spacery służyły obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie. Były również inspiracją do tworzenia prac plastycznych w technice akwareli. Powstałe w świetlicy prace malarskie można podziwiać na wystawie.

GALERIA

 

 

 

 

 

   

Kasztany to wyjątkowe dary jesieni. Podczas zajęć świetlicowych robiliśmy z nich zabawne figurki zwierząt i ludzików.

GALERIA

 

 

 

 

 

 

Laureaci świetlicowego konkursu plastycznego"Moja bezpieczna droga do szkoły":

Michał Dubrowski  1a
Julia Pawlak  1d
Alicja Łagoda  2a
Shanti Janasz  1d
Jan Lesiakowski  1a

Gratulujemy !!!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rok szkolny 2014/2015
 
Grudzień 2014 - Akcja charytatywna "Serduszko dla Julki" - podczas zajęć świetlicowych uczniowie i nauczyciele wykonali serduszka-cegiełki, które będą rozprowadzane podczas zbierania funduszy na leczenie  chorej dziewczynki.   GALERIA
 
16.12.2014 R. - Świąteczny kiermasz ciast i ozdób choinkowych.  GALERIA
Świąteczne przygotowania w świetlicy.  GALERIA
Prace nagrodzone i wyróżnione w szkolnym konkursie plastycznym dla klas 1-3 - "Mój miś"   POBIERZ
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
Rok 2013/2014
 
Rok 2012/2013
 

 

powrót